Postet nga: Raima Elezi

Për objektin 13 katësh pa leje investitori gjobitet me 7 mijë euro

Prokuroria e Prizrenit, kishte ngritur aktakuzë ndaj dy personave për ndërtimin e objektit trembëdhjetëkatësh pa leje.

I ftuari nga Gjykata Speciale 'Molla e Kuqe' mbetet në paraburgim

Remzi Shalës i njohur me nofkën “Molla e Kuqe”, i është caktuar masa e paraburgimit në kohëzgjatje prej 30 ditësh.

Komandanti i kërkuar nga Gjykata Speciale ishte fshehur në Shqipëri

Komandanti i kërkuar nga Gjykata Speciale ishte fshehur në Shqipëri

Ftohen si dëshmitar për të sqaruar traditat shkodrane në gjykimin për vrasje të rëndë

“Mos u mërzit babë, drejtësia ka me n'dritë për ne'', me këto fjalë i riu 24 vjeçar Senad Kulluaj nga Shkodra, e përshëndeti babanë ...

Gjykata lëshon urdhër-arrest ndërkombëtar për të kërkuarin e Speciales

Gjykata Themelore në Prizren ka lëshuar një urdhër-arrest ndërkombëtar për ish-pjesëtarin e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), Remzi Shala, i njohur me ...

Vrasja e Skender Limajt në Banjë të Malishevës, nis rigjykimi

Në tri seanca Prokuroria Speciale dhe pesë mbrojtësit e të akuzuarve, nuk po merreshin vesh rreth aktgjykimit të Gjykatës Supreme, e cila e kishte kthyer rastin në rigjykim ...

Policia e Kosovës vihet në kërkim të të ftuarit nga Gjykata Speciale

Remzi Shala i njohur si ‘Molla e Kuqe’ mungoi sot në seancën e paraparë të mbahej në Gjykatën Themelore Prizren në gjykimin rreht vrasjes së Haxhi Perteshit në ...

Del para gjyqit i akuzuari për vrasjen e motrës duke e goditur 14 herë me thikë

Në Gjykatën e Prizrenit është mbajtur seanca ndaj të akuzuarit për vrasjen mizore të motrës së tij.