Postet nga: Rahoveci

Komunat nga të cilat vijnë të infektuarit e sotëm me COVID-19

Sot në Kosovë u shënuan edhe 4 raste të reja në COVID-19 përderisa janë shëruar 22 persona.

Qeveria e financon vetëm 1 projekt sportiv për vitin 2020 në Rahovec

Kuvendi i Kosovës e ka miratuar Buxhetin e Kosovës për vitin 2020, me 10 mars me 63 vota pro.

Dy kryetarë komunash të partisë së Haradinajt me peticion për shfuqizimin e Ligjit për Lojërat e Fatit

Pas Komunës së Suharekës e cila ka dalur me iniciativë kundër Ligjit për Lojërat e Fatit, kësaj iniciative i është bashkangjitur edhe Komuna e ...

Luksi i Komunës së Rahovecit në verë e raki

Komunës së vogël të Rahovecit nuk i mungojnë drekat e shtrenjta.

Prishtina e mposht Rahovecin dhe fiton Kupën e Kosovës (Foto)

KB Prishtina e ka mposhtur KB Rahovecin me rezultat 96-60, në finalen e Final 8 të Kupës së Kosovës e cila po mbahet në Rahovec.

Rahoveci kualifikohet në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës

Rahoveci e ka mposhtur Don Boskon me rezultat 87-71, duke u kualifikuar në gjysmëfinale të Final 8 të Kupës së Kosovës.

Arrestohen dy persona për marihuanë

Policia e Kosovës ka arrestuar dy persona në fshatin Krushë të Madhë të Rahovecit  për posedim të marihuanës.

Mbahet simpoziumi shkencor për rëndësinë e verërave

Sot në Rahovec do të mbahet Simpoziumi Shkencor “Vlera dhe ardhmëri të hardhisë dhe verës Vranç”.