Postet nga: rahovec

Burg ish-Zyrtarit Komunal për Keqpërdorim Seksual

Gjykata e Apelit ka dënuar me 3 vjet heqje lirie ish-drejtorin për Komunitete dhe Kthim të Komunës së Rahovecit, S.K., i cili akuzohej për veprën ...

Gjykohet Zyrtari që Pagoi Rrymën e Tij me Paratë e Komunës

I akuzuar për veprën penale të shpërdorimit të detyrës zyrtare apo autorizimit, zyrtari i Komunës së Rahovecit, Hasan Hoti, tha në Gjykatën e Gjakovë...

Bie në Humnerë me Ekskavator

Një ngjarje tragjike ka ndodhur dje në fshatin Opterushë të Rahovecit, ku një person ka humbur jetën pasi ka rënë në një humnerë me ekskavatorin me të cilin ...

Mbi 1 Milion Euro Dëme nga Breshri në Rahovec

Shiu dhe breshri i ditëve të fundit ka shkaktuar dëme të mëdha në sektorin e bujqësisë në komunën e Rahovecit.

Kallëzim Penal për Vrasjen e Elvis Pistës

Kallëzim Penal për Vrasjen e Elvis Pistës

Departamenti i Krimeve të Rënda i Policisë në Prishtinë ka dorëzuar Kallëzim Penal në Prokurorinë Themelore të Gjakovës ndaj personave të panjohur në lidhje me vrasjen ...

Suspendohet Profesori që Gjuajti me Armë

Suspendimi i Gashit është konfirmuar për KALLXO.com nga drejtoresha e arsimit në Rahovec Vjollca Vuçitërna.

Një Muaj Arrest Shtëpiak për Profesorin Gashi

Departamenti për Krime të Rënda i Gjykatës Themelore të Gjakovës vendosi që ndaj të pandehurit Azbi Gashi nga fshati Bellacërkë i Rahovecit të caktohet masa ...

Gjuan me Armë, Arrestohet Asamblisti i LVV-së

Asamblisti i Lëvizjes Vetëvendosje, Azbi Gashi, është arrestuar sot nga Policia pasi ka shtënë me armë zjarri në ajër pas një përleshjeje që ka pasur ...