Postet nga: ragmi mustafa

Premtohet mbështetje për nxënësit e Luginës

Ministrja e MASHTI-it, Arbërie Nagavci dhe zëvendësministri, Dukagjin Pupovci, kanë zhvilluar takim me kryetarin e Këshillit Kombëtar Shqiptar, Ragmi Mustafa dhe shefin e kabinetit të ...

Sveçla dhe Mustafa diskutuan për adresimin e nevojave të shqiptarëve të Preshevës

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka pritur në takim, Ragmi Mustafa, kryetar i Këshillit Kombëtar Shqiptar në Luginën e Preshevës.

Pritjet e Luginës së Preshevës nga qeveria e re e Kosovës

Ragmi Mustafa, kryetar i Këshillit Kombëtar Shqiptar në Luginë të Preshevës, në emisionin “Aktual” në RTK, foli për gjendjen e rëndë në të cilën ...

Ragmi Mustafa kujton referendumin e 92-tës

Kryetari i Këshillit Kombëtar Shqiptar, Ragmi Mustafa ka kujtuar 1 dhe 2 marsin si datat më të shënuara të historisë së vonshme në Luginën e Preshevës.

Haradinaj dërgon letra tek ambasadorët e QUINT-it dhe në OKB për Ragmi Mustafën

Ministrja në detyrë e Punëve të Jashtme të Kosovës, Meliza Haradinaj, ka bërë të ditur se i ka njoftuar ambasadorët e QUINT-it në Serbi dhe Kë...

Sa herë ngrit flamurin kombëtar Ragmi Mustafa, paditet nga Serbia, tre padi për tre vjet

Kryetari i Këshillit Kombëtar Shqiptar në Luginën e Preshevës, Ragmi Mustafa, ka bërë të ditur se është paditur përsëri nga Serbia, për ...

Situatë e rënduar me vërshime në Luginën e Preshevës, flet Ragmi Mustafa

Reshjet e ditëve të fundit në Kosovë kanë prekur edhe Luginën e Preshevës.

Përfaqësues të Luginës së Preshevës shpresojnë për bashkim me Kosovën

Ragmi Mustafa, përfaqësues i shqiptarëve të Luginës së Preshevës ka deklaruar se formimi  dhe jetësimi i Zyrës për Luginën e Preshevë...