Postet nga: Radoslav Markoviq

Rrëfimet për vrasjen me pagesë të Sabit Lushtakut në Prekaz

 

Dosja e Prokurorisë - I akuzuari ditën që doli nga burgu u përfshi në një rast të vrasjes në tentativë

31 tetori i vitit 2018 nuk kishte qenë shumë me fat për të riun Arianit Pllana. Në po atë ditë ai ishte liruar nga qendra e paraburgimit, ku kishte qenë duke ...

Lot e alivanosje në gjykatë, 28 vjet burg për vrasjen në Vushtrri

Me lot, alivanosje dhe dhimbje është përcjellë seanca në gjykatën e Mitrovicës në të cilën tre të akuzuar për vrasjen e Kujtim Mehollit morën 28 ...

Vushtrri, të akuzuarit pranojnë fajin  për grabitjen në “Monego“

Albion Sokoli dhe Qlirim Begu kanë pranuar fajin për një grabitjen në bankën “ Monego”, më 16 maj të këtij viti.

E akuzuara tregon detaje nga momenti i vrasjes mizore që tronditi Vushtrrinë

Në gjykimin për vrasjen mizore të Kujtim Mehollit, e cila kishte ndodhur në gusht të vitit 2017 në Vushtrri, në Gjykatën e Mitrovicës sot ka vazhduar marrja në ...

Rrëfimi i dëshmitarit për vrasjen e Sabit Lushtakut në Prekaz

Driton Latifi, i  akuzuar se pagoi për ta vrarë Sabit Lushtakun nga Prekazi, është ballafaquar në gjykatë me dëshmitë e dëshmitarit të Prokurorisë Nexhdet Lushtaku.

Prokurori dhe i akuzuari nuk vijnë në gjykatë, dështon seanca për plagosjen me armë

Seanca gjyqësore kundër të akuzuarve Arianit Pllana, Bleon Hyseni, Egzon Salihu për tentim vrasje ka dështuar të mbahet.

Dështon seanca për vjedhjen grabitçare të kryer para 19 vjetësh në Drenicë

Mosprezenca e të akuzuarit Xhemshir Muharremi në Gjykatë, ka bërë që kjo seancë të dështoj.