Postet nga: Racizmi

Ata janë 'të civilizuar' dhe 'duken si ne': Mbulimi racist medial i Ukrainës

A meritojnë ukrainasit më shumë simpati sesa afganët dhe irakianët? Shumë duket se mendojnë kësisoji...

Reagime të shumta pas komenteve bullizuese që pranuan lojtarët e Anglisë

 

Biden dhe Harris zotohen se do të luftojnë racizmin

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden dhe zëvëndëspresidentja, Kamala Harris, dënuan racizmin derisa ngushëlluan banorët e Atlantës, disa ditë pasi një person ...

Edison Cavani pezullohet me tri ndeshje për shkak të një postimi me gjuhë raciste në Instagram

Manchester United nuk do ta ketë në dispozicion sulmuesin Edinson Cavani në tri ndeshjet e ardhshme për shkak të një postimi në Instagram, që ka përmbajtur gjuhë raciste.

Trajneri nigerian që po i mposht racistët në Shqipëri

Trajneri i parë afrikan që kaloi një ekip në Ligën e Kampionëve, Ndubisi Egbo i skuadrës shqiptare KF Tirana, ka folur për abuzimin racor që mori ...

Vjosa Osmani në “Jeta në Kosovë”

https://www.youtube.com/watch?v=ctX1mMX-SWE&feature=youtu.be

Sfida e anëtarit të komunitetit ashkali: Nuk po bëhem polic i Kosovës për shkak të ngjyrës time

Sonte në pjesën e dytë të emisionit “Jeta në Kosovë” është duke u debatuar  rreth asaj se a ka racizëm në Kosovë.

Aktivisti egjiptian: Kosova po e falsifikon solidarizimin me George Floyd

Sonte në pjesën e dytë të emisionit “Jeta në Kosovë” po debatohet rreth asaj se a ka racizëm në Kosovë.