Postet nga: qymyri

Sot Protestohet për Ajrin e Ndotur në Kryeqytet

Qytetarët e Prishtinës do të mbajnë sot një protestë para Teatrit Kombëtar në ora 12:00, në shenjë pakënaqësie me nivelin e ndotjes së ajrit në kryeqytet.

Ndotja në Sytë e Qytetarëve (FOTO)

Qytetarët kanë dërguar dhjetëra fotografi në KALLXO.com te cilat pasqyrojnë nivelin e ndotjes në Prishtinë.

Shllaku Tregon Pesë Gabimet që po Thuhen Rreth Ndotjes së Ajrit

Eksperti për çështje të mjedisit, Luan Shllaku, përmes një statusi në "Facebook" ka dhënë sqarime në lidhje me ndotjen e ajrit në Prishtinë.

Macron: Do t'i Mbyll të Gjitha Termocentralet e Qymyrit Deri në Vitin 2021

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron gjatë fjalimit të tij në Forumin Ekonomik Botëror që po mbahet në Davos të Zvicrës ka thënë se Franca do të ...

Dallime të Mëdha në Çmim të Blerjes së Qymyrit

Komunat paguajnë çmime të ndryshme për qymyrin për ngrohje. Çmimi më i shtrenjtë i paguar për një ton qymyr është 64 euro, ndërsa çmimi më i lirë ë...

Ministrja: Makinat e Vjetra Nuk Regjistrohen më në Kosovë

Ministrja e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Albena Reshitaj, ka njoftuar për një vendim të shtyrë nga ajo lidhur me ndalesën e regjistrimit të makinave të vjetra.

Haradinaj: Nuk Lejojmë do Matrapazë ta Bllokojnë Kosovën

Pas takimit me menaxhmentin e KEK-ut dhe banorët e Hades dhe Shipitullës, Kryeministri Ramush haradinaj doli në një konferencë për gazetarë.

Qeveria sot Vendos për Shpronësimet në Hade e Shipitullë

Qeveria e Kosovës pritet që të vendos sot për shpronësimin e Pronave në Hade dhe Shipitullë. Në mbledhjen e Qeverisë do të shqyrtohet dhe votohet propozim-vendimi pë...