Postet nga: quint

Vuçiq takim me ambasadorët e Quint-it, BE-së, Rusisë dhe Kinës

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, priti në takim ambasadorët e vendeve të Quint-it - SHBA-së, Britanisë së Madhe, Francës, Gjermanisë dhe Italisë - ashtu si edhe kreun ...

Hovenier takohet me Kurtin, këshillon atë për të de-përshkallëzimin e situatës në veri

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Jeffrey Hovenier është deklaruar për media pas takimit që pati bashkë me përfaqësuesit e vendeve të QUINT-it ...

QUINT-i kërkon nga Qeveria të mos ndërmarrë asnjë veprim të ri për t'u qasur në ndërtesat komunale në veri

Në një deklaratë të përbashkët, vendet e QUINT-it kanë kërkuar nga Qeveria e Kosovës që të mos ndërmarrë veprime të reja për t'u qasur ...

QUINT: Dënojmë veprimet e Kosovës në veri, jemi të shqetësuar që Serbia ka vënë ushtrinë në gatishmëri

Pas ngjarjeve të sotme në veri të Kosovës, përmes një komunikate të përbashkët për media kanë reaguar edhe shtetet QUINT-i.

QUINT-i përsërit thirrjen për Qeverinë që të zbatojë me urgjencë regjistrimin e ligjshëm të tokës së Manastirit të Deçanit

Me rastin e 7 vjetorit të vendimit të Gjykatës Kushtetuese për Manastirin e Deçanit, Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA) në Kosovë ka ndarë një ...

Vendet e QUINT-it: Nuk ka kusht që kryetarët të betohen në zyrat komunale

Franca, Italia, Gjermania, Mbretëria e Bashkuar dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë dhënë një deklaratë të përbashkët lidhur me situatën në zhvillim në ...

Hovenier: Në takim me Kurtin përsëritëm rëndësinë e themelimit të Asociacionit

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Jeffrey Hovenier ka ndarë detaje për takimin me kryeministrin Albin Kurtin gjatë ditës së sotme, bashkë me Administratoren e Agjencisë ...

Qeveria tregon se çka u diskutua në takimin e Kurtit me ambasadorët e QUINT-it

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe zëvendëskryeministri Besnik Bislimi, kanë zhvilluar sot një takim me ambasadorët e vendeve të QUINT-it të akredituar në Kosovë, takim ky ...