Postet nga: Qeveria Kurti 2

Kurti nuk përgjigjet nëse do ta shkarkoj ministrin Aliu pas ngritjes së aktakuzës

Kryeministri i vendit, Albin Kurti nuk është përgjigjur nëse do ta liroj nga detyra ministrin e Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Liburn Aliu pas ngritjes së ...

Elbert Krasniqi: Kërkesat për komuna të reja janë agjenda politike

Ministri i Pushtetit Lokal në Qeverinë Kurti 2, Elbert Krasniqi, thotë se do të bëjnë një studim nëse Kosova ka nevojë ose jo të krijojë komuna të reja.

Ministri i ri i Pushtetit Lokal premton rimëkëmbje ekonomike të komunave

Ministri i Pushtetit Lokal në Qeverinë Kurti 2, Elbert Krasniqi, nga Iniciativa e Re Demokratike e Kosovës, pas marrjes së mandatit si ministër premtoi që menjëherë do të ...

Hajrulla Çeku pranon zyrtarisht detyrën e ministrit të Kulturës, Rinisë dhe Sportit

Hajrulla Çeku, ministri i ri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, ka pranuar sot zyrtarisht detyrën nga zëvëndësministri në detyrë, Engelbert Zefaj.

Pacolli uron Kurtin dhe ia numëron sfidat që e presin Qeverinë

Kryetari i Aleancës Kosova e Re (AKR) dhe deputeti Behgjet Pacolli, e ka uruar kryeministrin e sapozgjedhur Albin Kurti.

Kurti: Le t'i përvjelim mëngët dhe të fillojmë punët e mëdha që na presin

Qeveria e re në krye me Albin Kurtin ka mbajtur sot mbledhjen e saj ceremoniale.

Ambasadori amerikan uron Kurtin për qeverinë e re

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett, ka uruar kryeministrin e ri Albin Kurtin për formimin e qeverisë së re.

Ahmeti uron Qeverinë e re, shprehet skeptik për realizimin e plan-programit

Shpend Ahmeti, ish-bashkëpartiaku i kryeministrit Albin Kurti, ka uruar votimin e Qeverisë Kurti 2.