Postet nga: qeveria haradinaj

Kurti: Qeveria Haradinaj, qeveri terpijanësh

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, në një intervistë dhënë për KALLXO.com e ka komentuar Qeverinë e udhëhequr nga kryeministri në largim, Ramush Haradinaj.

Sa ka ndryshuar Qeveria Haradinaj?

Në shtatorin e vitit 2017, kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, mori drejtimin e Qeverisë së Kosovës.

Opozita pa datë për mocionin për rrëzimin e qeverisë

Që nga krijimi i Qeverisë Haradinaj, opozita e vendit ka paralajmëruar mocion për rrëzimin e kësaj qeverie, të cilën e kanë konsideruar të dëmshme ...

Nisma komenton deklarimet e Milaim Zekës për rrëzimin e Qeverisë

Deputeti nga radhët e Nismës Socialdemokrate, Milaim Zeka ditë më parë ka deklaruar se do ta jap votën e tij për rrëzimin e Qeverisë Haradinaj, ...

Qeveria Haradinaj lë anash ambientin, shpenzoi 3.4 milionë më pak se Qeveria Mustafa

Dita botërore e mjedisit, e gjeti Kosovën me shpenzime 16.4 milionë euro për mbrojtjen e tij. Sipas të dhënave të ASK-së, Qeveria Haradinaj në raport me atë ...

‘Bashkërenditja’ e stërzgjatur e opozitës për rrëzimin e Qeverisë

Që nga formimi i Qeverisë aktuale të Kosovës në krye me Ramush Haradinajn, partitë më të mëdha opozitare në vend kanë paralajmëruar inicimin e mocionit të mosbesimit ...

Mustafa paralajmëron ‘bashkërendim’ me VV-në e PSD-në për rrëzimin e Qeverisë

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka paralajmëruar se këtë javë bashkë me VV-në dhe PSD-në dhe do të flasin për rrëzimin e Qeverisë.

Molliqaj: Formula e rrëzimit të Qeverisë është LDK-PSD

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e PSD-së, Dardan Molliqaj, gjatë një debati në TV Dukagjin ka thënë së muajin e fundit kanë zhvilluar bisedime me ...