Postet nga: Qeveria e Shqipërisë

Qeveria e Edi Ramës ‘manipuloi’ bilancin e ndihmave për shtresat në nevojë gjatë pandemisë

Të dhënat e siguruara nga BIRN tregojnë se ndihmat direkte të qeverisë për shtresat në nevojë gjatë pandemisë ishin dy herë më të vogla sesa pakot ushqimore të ...

Edi Rama e quan të turpshëm vendimin për mos-dekretim të ministrit nga Kosova

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama e ka quajtur të turpshëm vendimin e Presidentit Ilir Meta për të mos e dekretuar si ministër të Punëve të ...

Nga viti i ardhshëm nuk lejohet importi i veturave të vjetra mbi 10 vjet

Nga 1 janari i vitit 2019 në Shqipëri, do të ndalohet importimi i veturave të përdorura mbi 10 vjet prodhim.

Këta Janë Ministrat e Rinj të Qeverisë ‘Rama 2’

Qeveria "Rama 2" do të ketë 11 ministri dhe dy ministra shteti.

Pengesat në Tregtinë e Lirë, Takohen Kosova e Shqipëria

Ministrja e Tregtisë dhe Industrisë, Hykmete Bajrami së bashku me Zëvendësministrin e Financave Agim Krasniqi  kanë pritur sot në takim Zëvendësministren e Financave të Republikës ...

Pensionisti Shqiptar Pret Dhuratë të Madhe për Krishtlindje

Orhan Jegeni shpreson të marrë një pagesë të madhe të Vitit të Ri nga qeveria e tij.

Në Maj ose Qershor Mbledhja e Dy Qeverive

Në mbledhjen e qeverisë Kryeministri Mustafa tha se është marrë vesh me homologun e tij Rama që kjo mbledhje e përbashkët të mbahet në javën e fundit ...