Postet nga: qeveria e serbisë

Kurti: Komunat me shumicë serbe marrin buxhet më shumë se tjerat, zhvillimi i atyre në veri u penguan nga Qeveria e Serbisë

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka deklaruar se komunat me shumicë serbe në Kosovë marrin buxhet për kokë banori më shumë se 28 komunat tjera, 27 prej tyre që janë ...

Serbisë i kërkohet ta zëvendësojë anëtarin e bordit të RYCO-s që publikoi hartën e Kosovës me flamurin e Serbisë

Zyra Rajonale për Bashkëpunim Rinor – RYCO, ka kërkuar nga Qeveria e Serbisë të zëvendësojë përfaqësuesin rinor në Bordin Drejtues, Jagos Stojanoviq, i cili ...

Votohet Qeveria e re e Serbisë

Parlamenti i Serbisë ka votuar të mërkurën për Qeverinë e re, e cila do të ketë prioritet investimet në infrastrukturën e energjisë dhe anëtarësimin ...

Kur do të krijohet qeveria e re e Serbisë?

Pse po vonohet formimi i qeverisë së re serbe, kush do të jetë në të përveç SNS-së së Vuçiqit dhe përfaqësuesve të pakicave dhe çfarë politike ...

Aleksandar Vulin, ministër i Brendshëm në Qeverinë e re serbe

Mandatarja e qeverise së re në Serbi, kryeministrja e deritanishme Ana Brnabiq, të dielën njoftoi për përbërjen e qeverisë së re serbe.

Hoti për takimin me Vuçiqin në Bruksel: Vetëm për njohje reciproke

Kryeministri Avdullah Hoti ka njoftuar se nesër do të mbahet takimi në Bruksel me palën serbe për të dialoguar për marrëveshjen përfundimtare për ...

"Pikë e pesë": Reagime të përziera ndaj planeve të Kurtit për tarifën

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka prezantuar mbrëmë një sërë masash për heqjen graduale të tarifës 100 për qind ndaj mallrave nga Serbia dhe Bosnja ...

Më shumë se 20 zyrtarë të Listës Serbe marrin funksione në sistemin serb në veri të Kosovës

Gjatë muajve të fundit, Qeveria e Serbisë ka miratuar një numër vendimesh për personel apo staf, me të cilat funksionarë të listës Serbe por edhe figura tjera ...