Postet nga: qeveria e kosovës

Qeveria Përcakton Vlerën e Pensioneve

Propozimin për vlerën e pensioneve në bazë të përgatitjes shkollore të ish-punëtorëve tash të pensionuar e bëri ministri i Punës dhe Mirëqenies ...

PDK-ja Pret Brenda Javës Riformatizimin

Sekretari i PDK-së Basri Musmurati thotë për KALLXO.com se PDK-ja nuk pret riformatizim më të gjerë se plotësimi i këtyre vendeve.

Portal për Qeveri më të Hapur

Qasja në shënimet e qeverisë, fuqizimi i shoqërisë civile, bizneseve dhe mediave për rezultate të mira në shërbimet publike do të jetë qëllimi kryesor i ...

Zgjedhjet Serbe, LVV Kritikon Qeverinë e Kosovës

Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar rreth zgjedhjeve serbe që po mbahen sot në Kosovë. Përgjegjës pse këto zgjedhje po mbahen këtu “si kudo në Serbi” ...

Kundër KEDS-it dhe për Kontrata Para Qeverisë

Kundër KEDS-it dhe për Kontrata Para Qeverisë

Përfaqësues nga Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës, Federata e Sindikatave të Pavarura të Elektrokosovës dhe Federata e Sindikatave të Pavarura të Postës dhe ...

Në Maj ose Qershor Mbledhja e Dy Qeverive

Në mbledhjen e qeverisë Kryeministri Mustafa tha se është marrë vesh me homologun e tij Rama që kjo mbledhje e përbashkët të mbahet në javën e fundit ...

Mustafa: 5500 Vende Pune në 2015-ën

Shifrat për punësimin e vjetshëm Mustafa i dha kur prezantoi raportin e punës së qeverisë për vitin 2015.

Konjufca: Zgjedhjet Serbe, Dështim i Qeverisë Mustafa

Organizimin e paralajmëruar të zgjedhjeve serbe të 24 prillit edhe në Kosovë Glauk Konjufca e konsideron dështim të radhës të Qeverisë së Isa Mustafës.