Postet nga: qentë endacakë

Nga 10 marsi, të gjithë ata që kanë kafshë shoqëruese obligohen t’i regjistrojnë ato

Të gjithë ata që kanë kafshë shoqëruese janë të obliguar që t’i identifikojnë dhe regjistrojnë ato tek autoritetet përkatëse nga data 10 mars e këtij viti.

“Nuk e di askush sa qen endacakë janë në Kosovë”

Problemi me qentë endacakë ka qenë i përherëshm për kosovarët. Së fundmi ndaj kësaj dukurie ka reaguar edhe Ambasada e Amerikës në Prishtinë.

Thaçi nga AUV: Në Kosovë janë trajtuar rreth 14 mijë qen endacakë

Zëdhënësi i Agjencisë së Ushqimit dhe Veterinarisë, Lamir Thaçi, ka thënë se trajtimi i qenve në Kosovë duhet të bëhet me një plan të ...

Sulmet nga qentë endacakë - LIVE

Në emisionin e sontëm "Kallxo Pernime" trajtohet tema e qenve endacakë dhe trajtimi i tyre.

Prishtinë, hapat ‘jo efektivë’ të komunës për trajtimin e qenve endacak

Qentë endacak, ndër problemet permanente me të cilin është përballur kryeqyteti. Mungesa e një strehimoreje për qentë endacak i ka lënë ata të bredhin rrugëve ...

Asociacioni i Komunave kërkon nga AVUK-u të merret me trajtimin e qenve endacakë

Asociacioni i Komunave të Kosovës i ka kërkuar Agjencisë së Ushqimit dhe Veterinarisë që të merret me trajtimin e qenve endacakë pasi që sipas tyre ata marrin ‘miliona’ ...

Raportohet tjetër rast për sulm nga qentë endacakë në Prishtinë

Sulmet nga qentë endacakë nëpër rrugët e Prishtinës janë bërë një problem mjaft shqetësues për banorët e kryeqytetit.

Qëllon Dritaren e Fqinjit Duke Gjuajtur Qentë

Policia e Rajonit të Ferizajt sipas një komunikate të saj arrestoi  41 vjeçarin me inicialet A.Z nën dyshimet se kreu veprat penale shkaktim i rrezikut të përgjithshë...