Postet nga: Qemajl Minxhozi

Apostolova e Minxhozi përurojnë rrugën që lidh Kosovën me Shqipërinë

Shefja e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Natalia Apostolova së bashku me autoritetet e Kosovës dhe Ambasadorin e Republikës së Shqipërisë në Kosovë, Qemal Minxhozi, ...

Ndërmarrjet e Gjakovës Kërkojnë më Shumë Mbështetje nga Qeveria

Kryetarja e Komunës së Gjakovës Mimoza Kusari – Lila, e shoqëruar nga ministri i Zhvillimit Ekonomik, Blerand Stavileci, dhe ambasadori i Shqipërisë, Qemajl Minxhozi, e kanë vizituar ...

Konferencë për të Afruar Kulturën dhe Arsimin

Në konferencë do të diskutohet ndërlidhshmëria e kulturës dhe edukimit (legjislacioni, politikat kulturore), ndërlidhja e institucioneve të kulturës me shkollën dhe lidhshmëria në ...

“Bashkim” Kosovë-Shqipëri në Bujqësi

Tryeza u organizua për të gjetur mundësi bashkëpunimi mes Kosovës e Shqipërisë në fushën e bujqësisë.

Arrestohet Arbër Zaimi, Aktivist i LVV-së nga Shqipëria

Lëvizja Vetëvendosje njofton se sot është arrestuar nga Policia e Kosovës edhe aktivisti tjetër i saj nga Shqipëria, Arbër Zaimi.

Minxhozi: Deportimin e Abazit e Mësova nga Mediat

Minxhozi: Deportimin e Abazit e Mësova nga Mediat

Ambasadori i Shqipërisë në Kosovë, Qemajl Minxhozi, në një intervistë për KALLXO.com tha se nga mediat është informuar për arrestimin dhe deportimin e Boiken Abazit, aktivistit ...

Takim për Bashkëpunim

Sipas komunikatës së Ministrisë së Financave, Hoti e Minxhozi folën për bashkëpunimin mes dy vendeve.