Postet nga: PZAP

Beogradi reagon pas anulimit të votave nga Serbia

Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, dhe subjekti politik Lista Serbe reaguan ndaj vendimit të Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (...

DOKUMENT - Arsyetimi i PZAP rreth ankesës së NISMA-s

Sot, Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) mori vendim që të pranohet si e bazuar ankesa e koalicioni NISMA-AKR-PD ndaj 3,782 pakove me fletëvotime të ardhura nga Serbia.

Reagon NISMA pas vendimit të PZAP për votat e Listës Serbe

Sekretari i Nismës Socialdemokrate, Bilall Sherifi ka reaguar pasi Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) e ka pranuar si të bazuar ankesën e NISMA-AKR-PD kundër ...

PZAP pasdite publikon vendimet për ankesat e rezultateve të zgjedhjeve

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) ka bërë të ditur se sot deri në ora 10:50 do të vendosin lidhur me të gjitha ankesat e paraqitura nga subjektet ...

PZAP sot pritet të vendos për ankesat e partive politike

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) pritet gjatë ditës së sotme t’i bëjë të ditura vendimet në lidhje me ankesat e partive politike për ...

PZAP shqyrton ankesat e partive deri të hënën

Që nga dita e shpalljes së rezultateve përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa(PZAP) janë paraqitur 100 ankesa nga subjektet politike dhe kandidatë...

77 ankesa deri më tash në PZAP

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) deri më tani ka pranuar 77 ankesa nga subjektet politike pas shpalljes së rezultateve përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit nga ana e ...

Zgjedhjet 2019, sot mbyllet afati për ankesa në PZAP

Subjektet politike dhe kandidatët të cilët janë të pakënaqur me rezultatet përfundimtare të KQZ-së kanë të drejtë të paraqesin ankesa deri në ora 10:00 të ditës ...

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!