Postet nga: PZAP

Rinumërimi i 1.407 vendvotimeve përfundon sot

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve po vazhdon procesi i rinumërimit të votave të 1.407 vendvotimeve, për të cilat Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa vendosi ...

Rinumërohen mbi 73% të vendvotimeve

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve sot ka vazhduar rinumërimi i 1,407 vendvotimeve, pas vendimit të PZAP-së.

Rinumërohen 299 vendvotime

299 vendvotime janë rinumëruar deri mbrëmë gjatë mesnatës në Qendrën për Numërim dhe Rezultate.

Nisma Socialdemokrate akuzon Vetëvendosjen për 'pazare' me Nenad Rashiq

Nisma Socialdemokrate ka akuzuar Lëvizjen Vetëvendosje për 'pazarllëqe' me kandidatin për kryeministër nga koalicioni "Slloboda", pas ankesës së këtyre të fundit në ...

KQZ thotë se mund ta nisin sot rinumërimin

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) në mbledhjen e sotme ka folur për rinumërimin e votave që kishte vendosur PZAP-ja për zgjedhjet e 6 tetorit.

Gabimi që çoi në rinumërimin e rreth 1.500 vendvotimeve

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) gjatë ditës ka urdhëruar Komisionin Qendror të Zgjedhjeve që të bëjë rinumërimin e rreth 1.500 vendvotimeve.

PZAP, dy vendime të ndryshme për të njëjtën ankesë të Nismës për votat nga Serbia

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) ka vendosur dy herë lidhur me ankesat e koalicionit NISMA-AKR-PD për shpalljen e pavlefshme të 3.782 fletëvotimeve të ardhura nga Serbia.

Adnan Rrustemi: Vendimi i sotëm i PZAP heshti çdo parim e dispozitë ligjore

Anëtari i Lëvizjes Vetëvendosje në Komisionin Qendror Zgjedhor (KQZ), Adnan Rrustemi, ka reaguar pas vendimit të PZAP-së për rinumërimin e afër 1.500 vendvotimeve si dhe ...

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!