Postet nga: PZAP

PZAP refuzon ankesën e LVV-së për rinumërim të votave në disa vendvotime në Prizren (DOKUMENT)

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) e ka refuzuar ankesën e Lëvizjes Vetëvendosje (LVV) kundër vendimit të Komisionit Qendror Zgjedhor (KQZ) për shpalljen ...

Bexhet Xheladini: Vendimi i PZAP-së për Dragashin është skandaloz

Kandidati për kryetar të Dragashit nga radhët e LDK-së, Bexhet Xheladini, ka thënë se vendimi i PZAP-së që të anulohen votat me postë në Dragash është skandaloz.

LDK ankohet në Supreme ndaj vendimit të PZAP-së për anulim të votave me postë në Dragash

Lidhja Demokratike e Kosovës ka njoftuar se ka dorëzuar ankesë në Gjykatën Supreme pas vendimit të Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) për anulimin ...

LDK e quan skandaloz vendimin e PZAP-së për votat e diasporës në Dragash

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) e ka quajtur skandaloz, vendimin e Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP), për anulimin e komplet votave të diasporës pë...

PZAP refuzon ankesën e LDK-së, kërkoi të dënohet LVV se bëri fushatë me hoxhallarë në Podujevë (DOKUMENT)

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Prapashtesa e ka cilësuar si të pabazuar ankesën e Lidhjes Demokratike të Kosovës, dega në Podujevë, pasi që këta të ...

PZAP gjobit Listën Serbe me 10 mijë euro për presion ndaj votuesve në Kllokot

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP), ka gjobitur me 10 mijë euro Listën Serbe, pasi që ka konstatuar se u ka bërë presion votuesve në ditën ...

LDK nuk e fiton Dragashin, PZAP anulon fletëvotimet e dërguara me postë në komunën e Dragashit (DOKUMENT)

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP), e ka konsideruar si të bazuar ankesën e kandidatit për kryetar të Komunës së Dragashit nga Partia Demokratike e ...

Pas ankesës së BIRN dhe IKS, PDK në Drenas dënohet me 300 euro nga PZAP

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) ka njoftuar se pas ankesës së BIRN dhe Internews Kosova ka gjobitur me 300 euro Partinë Demokratike të Kosovës, dega në ...