Postet nga: putin

SPD gjermane e konsideron përjashtimin e Schröderit për lidhjet e tij me Putinin

Ish-kancelari gjerman Gerhard Schröder ka qenë nën kritika për lidhjet e tij të ngushta me presidentin rus Vladimir Putin që kur Moska filloi pushtimin e saj në ...

Ish-kancelari gjerman refuzon të ndërpresë lidhjet me Putinin

Ish-kancelari gjerman, Gerhard Schroeder, tha se dëshiron të mbajë kontakte me presidentin rus, Vladimir Putin, pavarësisht presionit që të ndërpresë miqësinë me të, për shkak ...

Putin: Raketa interkontinentale “Sarmat” do jetë funksionale në fund të vitit

Presidenti rus Vladimir Putin u shpreh “krenar”për aksionet e kryera nga ushtarët e tij në Ukrainë, atë që Kremlini e quan një operacion special ushtarak”.

Putin mbron pushtimin e Ukrainës dhe kritikon ashpër Perëndimin

Presidenti rus, Vladimir Putin, ka akuzuar Perëndimin për arrogancë koloniale dhe ka thënë se sanksionet kundër shtetit të tij kanë dështuar.

Putin kërcënon me goditje të objektivave të reja nëse Ukraina furnizohet me raketa me rreze të gjatë veprimi

Pas muajsh grumbullimi dhe mohimesh të shumta se po planifikonte ndonjë pushtim të Ukrainës, Vladimir Putini njoftoi më 24 shkurt se kishte nisur një “operacion special ushtarak” për “çmilitarizimin ...

100 ditë luftë në Ukrainë

Pas muajsh grumbullimi dhe mohimesh të shumta se po planifikonte ndonjë pushtim të Ukrainës, Vladimir Putini njoftoi më 24 shkurt se kishte nisur një "operacion special ushtarak" për "çmilitarizimin ...

Pas bisedës me Putinin, Vuçiq njofton për marrëveshjen e re të gazit

Serbia do të ketë një çmim shumë të favorshëm për gazin rus dhe se një marrëveshje për furnizime me këtë lëndë, që do të ...

Franca dhe Gjermania kërkojnë nga Putin të zhvillojë 'bisedime të drejtpërdrejta dhe serioze' me Zelenskyn

Udhëheqësit e Francës dhe Gjermanisë i kanë kërkuar presidentit rus, Vladimir Putin, që të zhvillojë negociata të drejtpërdrejta dhe serioze me presidentin e Ukrainës.