Postet nga: Punimet

Policia jep detaje për personin që vdiq në vendin e punës në Ferizaj

Një person nga Ferizaj dje dyshohet se ka vdekur në vendin e tij të punës, pasi ai dyshohet se është lënduar në kokë nga një mjet.

Përfundon seanca e Kuvendit për sot, vazhdon nesër në ora 11:00

Deputetët e Kuvendit të Kosovës nuk kanë arritur që të vendosin për Projektligjin për letërnjoftime dhe pas kësaj e ndalën punën pë...

Cilësia e dyshimtë e gypave të kanalizimit, Ramiz Lladrovci ia ndërpret punën kompanisë

Komuna e Drenasit ka njoftuar se drejtoria e Infrastrukturës Lokale ka ndërprerë punimet e projektit të kanalizimit të ujërave të zeza në fshatrat Sankoc, Fushticë e Ulë...

Shtrohet asfalt mbi baltë në lagjen Kalabria të Prishtinës (FOTO)

Mbi baltën që është krijuar në rrugën "Ali Vitia" në lagjen Kalabria në kryeqytet është shtruar asfalt.

Përfundoi asfaltimi i rrugës në Veternik, Abrashi paralajmëron investime të reja

Ministri i Infrastrukturës Arban Abrashi ka vizituar sot përfundimin e punimeve në zgjerimin e rrugës nacionale N2, segmenti hyrja në qytetin e Prishtinës, nga ana e ...

Vazhdojnë punimet në rrugët e Gjakovës - FOTO

 

FOTO: Punimet e Ministrisë së Pal Lekajt shkaktojnë kaos në Prishtinë

Punimet për zgjerimin e rrugës në lagjen Veternik, e cila ndodhet në hyrje të Prishtinës, ka shkaktuar tollovi e kolona të pafundme në komunikacion.

Kryetari i Junikut i kërkon Haradinajt të shfuqizojë vendimin për punimet që e dëmtojnë Erenikun

Agron Kuçi, kryetari i Komunës së Junikut në një ftesë publike ka kërkuar nga kryeministri Ramush Haradinaj që të shfuqizojë vendimin për punimet dhe veprimet e ...