Postet nga: punëtori

Jepet sot në Pejë shfaqja bullgare ‘Pasionet e Elias’

Shfaqja nga Bullgaria, “Pasionet e Elias” jepet sonte në Teatrin e Teatrin “Istref Begolli” të qytetit të Pejës. Shfaqja jepet në kuadër të aktiviteteve të “MonoAkt” 2021.

Policia konfirmon rastin në Prishtinë, punëtori 44-vjeçar ra nga ndërtesa

Policia e Kosovës e ka konfirmuar rastin e sotëm në Prishtinë, ku një person ka rënë nga një lartësi nga ndërtesa ku po punonte dhe ...

VIDEO: Prishtinë, një person dyshohet se ka rënë nga ndërtesa ku punonte

Një person dyshohet se ka rënë nga një ndërtesë ku ishte duke punuar sot pasdite.

Rrëzimi i punëtorit nga ndërtesa, arrestohet pronari i kompanisë

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se ka arrestuar pronarin e kompanisë, pas rastit të djeshëm ku një punëtor ka rënë nga ndërtesa ...

Prishtinë, punëtori 40-vjeçar bie nga ndërtesa ku ishte duke punuar

Një punëtor ka mbetur i lënduar rëndë pasi ka rënë nga një ndërtesë ku ishte duke punuar.

Sulmohet punëtori i KEDS në Prizren

Në Prizren një punëtor i KEDS-it është sulmuar fizikisht, nga një konsumator gjatë kohës sa i njëjti ishte duke kryer detyrën e tij. Për pasojë, ...

Policia jep detaje për personin që vdiq në vendin e punës në Ferizaj

Një person nga Ferizaj dje dyshohet se ka vdekur në vendin e tij të punës, pasi ai dyshohet se është lënduar në kokë nga një mjet.

Organizohet punëtoria muzikore për fëmijët e nënave vetushqyese  

Shoqata e artistëve të vegjël dhe të rinj, (Association of young artists), me përkrahjen e ‘Democracy for Development D4D’ organizon punëtori (workshope) edukative muzikore pë...