Postet nga: Punësimet

Punësohet në arsim gruaja e asamblistit të LVV-së në Podujevë

Gruaja e asamblistit të Lëvizjes Vetëvendosje në Komunën e Podujevës, Artrit Mulliqi, ka marrë kontratë pune nga Komuna që drejtohet nga Shpejtim Bulliqi i LVV-së.

Ish-drejtori i RTK-së komenton punësimet e dhëndrit të kryetarit të bordit dhe të djalit dhe të resë së Gani Thaçit

Ish-drejtori i Radiotelevizionit të Kosovës (RTK), Ngadhnjim Kastrati, në emisionin “Kallxo Përnime” ka folur për angazhimin e bashkëpunëtorëve të jashtëm në RTK.

Pse u anulua konkursi i punësimeve në KEK?

Drejtori i Agjencisë Kundër Korrupsionit, Yll Buleshkaj, në emisionin “Kallxo Përnime” ka folur edhe për çështjen e punësimeve familjare për të cilat u raportua gjatë ...

Kushëriri i deputetit të Lëvizjes Vetëvendosje punësohet në KEK

Në listën e gjatë të të përzgjedhurve për disa pozita brenda Korporatës Energjetike të Kosovës (KEK) është një familjar i deputetit të Lëvizjes Vetë...

Nga 239 punësime me kontrata mbi vepër, bordi i RTK-së lejoi vetëm për 39 sosh të shpallet konkursi

Bordi i Radio Televizionit të Kosovës ka miratuar propozimin e u.d. Drejtorit të Përgjithshëm të RTK-së, Shkumbin Ahmetxhekaj për shpalljen e konkurseve për rekrutimin ...

Shqiptarët nga Kosova renditen në vend të tretë me punësime në Kroaci

Deputetja shqiptare në Parlamentin e Kroacisë, Ermina Lekaj-Prljaskaj, ka bërë të ditura shifrat e shqiptarëve të Kosovës dhe Shqipërisë që janë të punësuar në Republikë...

RTK do të shpall konkurs javën tjetër duke u bazuar në ligjin e punës

Në mbledhjen e Komisionit Parlamentar për Buxhet dhe Financa, deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje Enver Dugolli ka kërkuar të dijë se a është adresuar çështja e punë...

RTK do të ndërpresë rreth 140 nga 239 kontratat mbi vepër, do të shpallë konkurs për 98 pozita

Ndonëse ishte kritikuar për "mbipopullim" me punëtorë, Radiotelevizioni i Kosovës në projeksionin buxhetor për vitin 2022 ka parashikuar rekrutimin e 98 punëtorëve.