Postet nga: Punësimet

Anulohet konkursi i Spitalit të Gjakovës në ditën e intervistimit të kandidatëve të përzgjedhur

Konkursi për pozitën zyrtar administrativ në Spitalin Rajonal të Gjakovës është anuluar në ditën kur kandidatët që kishin kaluar testin me shkrim ishin ftuar pë...

Vlora Çitaku: Kryeministër, ju keni punësuar njerëz vetëm në Gjermani

Nënkryetarja e Partisë Demokratike të Kosovës, Vlora Çitaku i ka reaguar kryeministrit Albin Kurti në lidhje me deklarimin e tij se për herë të parë në Kosovë ...

Dosja ndaj kryesuesit të Bordit të 'Trafkut Urban', akuzohet se tentoi ta punësonte gruan

Ruhan Beha, i akuzuar për keqpërdorim të detyrës zyrtare, është ballafaquar me rrëfimet e tre dëshmitarëve në seancën e sotme kundër tij.

Çika e drejtorit të Infrastrukturës në Gjakovë fituese e konkursit të Komunës për psikolog

Konkursin e Komunës së Gjakovës për psikolog në shkolla e ka fituar vajza e drejtorit të Infrastrukturës në këtë Komunë, Shkumbin Kastratit, Lediana Kastrati.

Punësimet partiake – Murati dhe Lushtaku përplasen në Komision

Ministri i Financave, Hekuran Murati, dhe deputeti i PDK-së, Mërgim Lushtaku, janë përplasur sot në Komisionin për buxhet, punë dhe transfere. Shkak u bënë punësimet ...

Punësimi i Faruk Mujkës përplas LVV dhe LDK në Kuvend

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Hymete Bajrami ka akuzuar Lëvizjen Vetëvendosje për emërime politike teksa ka kërkuar përgjigje lidhur me zgjedhjen Faruk ...

Punësohet në arsim gruaja e asamblistit të LVV-së në Podujevë

Gruaja e asamblistit të Lëvizjes Vetëvendosje në Komunën e Podujevës, Artrit Mulliqi, ka marrë kontratë pune nga Komuna që drejtohet nga Shpejtim Bulliqi i LVV-së.

Ish-drejtori i RTK-së komenton punësimet e dhëndrit të kryetarit të bordit dhe të djalit dhe të resë së Gani Thaçit

Ish-drejtori i Radiotelevizionit të Kosovës (RTK), Ngadhnjim Kastrati, në emisionin “Kallxo Përnime” ka folur për angazhimin e bashkëpunëtorëve të jashtëm në RTK.