Postet nga: Punësimet

Punësimet partiake – Murati dhe Lushtaku përplasen në Komision

Ministri i Financave, Hekuran Murati, dhe deputeti i PDK-së, Mërgim Lushtaku, janë përplasur sot në Komisionin për buxhet, punë dhe transfere. Shkak u bënë punësimet ...

Punësimi i Faruk Mujkës përplas LVV dhe LDK në Kuvend

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Hymete Bajrami ka akuzuar Lëvizjen Vetëvendosje për emërime politike teksa ka kërkuar përgjigje lidhur me zgjedhjen Faruk ...

Punësohet në arsim gruaja e asamblistit të LVV-së në Podujevë

Gruaja e asamblistit të Lëvizjes Vetëvendosje në Komunën e Podujevës, Artrit Mulliqi, ka marrë kontratë pune nga Komuna që drejtohet nga Shpejtim Bulliqi i LVV-së.

Ish-drejtori i RTK-së komenton punësimet e dhëndrit të kryetarit të bordit dhe të djalit dhe të resë së Gani Thaçit

Ish-drejtori i Radiotelevizionit të Kosovës (RTK), Ngadhnjim Kastrati, në emisionin “Kallxo Përnime” ka folur për angazhimin e bashkëpunëtorëve të jashtëm në RTK.

Pse u anulua konkursi i punësimeve në KEK?

Drejtori i Agjencisë Kundër Korrupsionit, Yll Buleshkaj, në emisionin “Kallxo Përnime” ka folur edhe për çështjen e punësimeve familjare për të cilat u raportua gjatë ...

Kushëriri i deputetit të Lëvizjes Vetëvendosje punësohet në KEK

Në listën e gjatë të të përzgjedhurve për disa pozita brenda Korporatës Energjetike të Kosovës (KEK) është një familjar i deputetit të Lëvizjes Vetë...

Nga 239 punësime me kontrata mbi vepër, bordi i RTK-së lejoi vetëm për 39 sosh të shpallet konkursi

Bordi i Radio Televizionit të Kosovës ka miratuar propozimin e u.d. Drejtorit të Përgjithshëm të RTK-së, Shkumbin Ahmetxhekaj për shpalljen e konkurseve për rekrutimin ...

Shqiptarët nga Kosova renditen në vend të tretë me punësime në Kroaci

Deputetja shqiptare në Parlamentin e Kroacisë, Ermina Lekaj-Prljaskaj, ka bërë të ditura shifrat e shqiptarëve të Kosovës dhe Shqipërisë që janë të punësuar në Republikë...