Postet nga: punësimet partiake

Partiaku i Fatmir Limajt punësohet në ministrinë e Endrit Shalës

Njëri nga anëtarët e partisë Nisma Socialdemokrate, që udhëhiqet nga Fatmir Limaj, është punësuar në Ministrinë që udhëhiqet nga e njëjta parti, në ...

Punësimet partiake përplasin NISMA-n dhe VV-në

Polemika mes deputetëve e ministrit të Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi është zhvilluar në Kuvendin e Kosovës ku po diskutohej gjendja e arsimit në Kosovë.

Punësimet politike mbajnë peng reformat në administratën publike

Punësimi partiak në sektorin publik në Kosovë, po e minon reformën në administratën publike, e cila është qenësore për avancimin e Kosovës në procesin ...

Dy djemtë e sekretarit të PDK-së punësohen në AKP e Qeveri

Dy djemtë e asamblistit të PDK-së në Kuvendin Komunal të Gjilanit, Bujar Nevzati, së fundmi janë punësuar në dy institucione publike të Kosovës.

O'Connell: Në Agjencinë e Pronave u instalua njeriu i afërt me Fatmir Limajn

Ambasadori i Britanisë së Madhe, Ruairi O’Connell ka qenë mysafir në Lëvizjes FOL ku ka folur për asistencën që britanikët po i japin institucioneve të ...

Pamje: Në odat e Drenicës, drejtori i postës dhe Ramiz Lladrovci sfidohen për punësimet

Ish-asamblisti i Drenasit, Xhavit Drenori, ka publikuar në profilin e tij në Facebook një video në të cilën shihet kryetari i Drenasit, Ramiz Lladrovci, i ulur afër drejtorit ...

O’Connell: Nuk e di si ta arsyetoj para Londrës vazhdimin e investimeve në Kosovë - VIDEO

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruairi O’Connell ka dhënë një mesazh të qartë në emisionin "Drejtësia në Kosovë" kur ka folur për emërimet ...

Ramush Haradinaj distancohet nga deklarata e deputetit të tij për punësimet partiake

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, është distancuar nga deklarata e deputetit të partisë së tij, Alenca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Shkumbin Demaliaj, për valë...