Postet nga: Punesimet familjare

Auditori: 178 të punësuar pa konkurs në Telekomin e Kosovës

Zyra Kombëtare e Auditimit ka gjetur se gjatë vitit 2018 në Telekomin e Kosovës janë punësuar 178 persona për punë dhe detyra specifike pa shpallur fare konkurs publik.

Haxha i kërkon falje deputetes Blerta Deliu Kodra për deklaratën e djeshme

Ish-kryeshefi i Telekomit të Kosovës, Shyqyri Haxha, i ka kërkuar falje deputetes së PDK-së, Blerta Deliu-Kodra për deklarimin e djeshëm para Komisionit Hetimor Parlamentar në lidhje ...

O’Connell: Nuk e di si ta arsyetoj para Londrës vazhdimin e investimeve në Kosovë - VIDEO

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruairi O’Connell ka dhënë një mesazh të qartë në emisionin "Drejtësia në Kosovë" kur ka folur për emërimet ...

Dhëndri i kryetarit të Bordit të KEK-ut punësohet në KEK

Rasim Veseli është punësuar në Korporatën Energjetike të Kosovës. Veseli është dhëndër i Faruk Hajrizit, që është kryetar i Bordit në këtë ndërmarrje. ...

Punësohet gruaja e shefit të kabinetit të Ramiz Lladrovcit

Gruaja e Flamur Currit, shef i kabinetit të kreut të Drenasit, Ramiz Lladrovcit, është punësuar në pozitën e zyrtares ligjore në Qendrën Kryesore të Mjekësisë Familjare ...

VV: Pasuria që i shpëtoi privatizimit, po gllabërohet nga familjarët e pushtetarëve

Lëvizja Vetëvendosje ka mbajtur një aksion ‘simbolik’ në sheshin ‘Zahir Pajaziti’, në Prishtinë, pranë ndërtesës së kompanisë Vala.

Kryeshefi që 'simpatizon AAK'-në flet për punësimet e familjarëve të njerëzve të afërt me politikën - VIDEO

Gazeta Jeta në Kosovë ka raportuar gjatë ditës së djeshme për punësimet me kontrata të veçanta që janë bërë në kompaninë regjionale “Pastrimi”.

Edhe djali i dytë i Muharrem Nitajt punësohet në ndërmarrje publike

Edhe djali i dytë i deputetit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Muharrem Nitajt është rehatuar në një ndërmarrje publike.