Postet nga: Puna

Vaksinat kundër COVID-19 mbrojnë më shumë sesa vetëm shëndetin tonë fizik 

Hulumtimi i ri ka zbuluar një përfitim dytësor për vaksinën kundër koronavirusit, dhe të gjeturat janë vërtet befasuese.

Sllovenët duhet të vaksinohen ose largohen nga puna

Qeveria sllovene njoftoi se punëtorët e sektorit publik duhet të vaksinohen ose të kenë kaluar sëmundjen COVID-19 në mënyrë që të vazhdojnë punën.

“Festë” për problemet e rinisë

Dita Ndërkombëtare e Rinisë u shënua me 12 gusht në shumë vende të botës. Njëjtë ndodhi edhe në Kosovë, madje organizime e festime për kë...

Rahoveci fillon fushatën e korrje-shirjeve

Kryetari i Komunës së Rahovecit Smajl Latifi ka njoftuar se në Komunën e Rahovecit, sot zyrtarisht ka filluar fushata e korrje-shirjeve.

Deputetja Marigona Geci pezullon punën në Universitetin e Prizrenit

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Marigona Geci, e cila është edhe asistente në Universitetin e Prizrenit “Ukshin Hoti”, e ka pezulluar punën e saj në këtë ...

Shenjat që ju tregojnë se duhet ta lini punën që jeni duke e bërë

 

Ministria ofron punë dhe trajnime, ja ku mund të aplikoni

Ministria e Punës dhe Mirëqenies Sociale (MPMS) dhe Agjencia e Punësimit, në bashkëpunim me Programin për Zhvillim të Kombeve të Bashkuara (UNDP), ka hapur Programin ...

Puna 8-të orëshe - Truri do një orë punë, 15 minuta pushim

Dita prej 8 orësh punë u krijua gjatë revolucionit industrial si një përpjekje për të ulur numrin e orëve të punës manuale që punonjësit ishin ...