Postet nga: PSG

Borussia Dortmund finalisti i parë i Ligës së Kampionëve

Borussia Dortmund është finalisti i parë i Ligës së Kampionëve pas fitores së sontme (07.05.2024) kundër Paris Saint-Germain.

Borussia Dortmund mposht PSG-në në ballafaqimin e parë në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve

Me rezultat 1:0 ka përfunduar ballafaqimi i dytë i gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve mes Borussia Dortumund dhe Paris Saint-Germain.

Barcelona mposhtet në shtëpi nga PSG, parisienët kualifikohen në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve

Barcelona është mposhtur në shtëpi nga Paris Saint Germain (PSG) me rezultat 1:4.

Zidane nuk do të emërohet trajner i PSG-së

Zinedine Zidane po e shikon mundësinë e rikthimit sa më të shpejtë në zejen e trajnerit, mirëpo ende nuk ka ndonjë pistë se ku mund të shkojë.

Macron: Kam pasur një bisedë me Mbappe para se ai të vendoste për të ardhmen e tij

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron ka pranuar se ka biseduar me sulmuesin francez Kylian Mbappe para se futbollisti të vendoste për të ardhmen e tij.

L’Equipe publikon listën me 10 futbollistët më të paguar në Francë

Gazeta franceze L’Equipe ka bërë publike listën prej 10 futbollistëve më të paguar në ligën franceze të futbollit. Ajo se çka bie në sy është se ...

Presidenti i PSG-së tentoi t’i sulmojë gjyqtarët e ndeshjes pas humbjes nga Real Madrid

Hetriku i Karim Benzemas që mposhti miliarderët nga kryeqyteti francez, PSG e ka bërë nervoz tejmase presidentin e këtij klubi, Al-Khelaifi.

Liga e kampionëve, vëmendja në Spanjë te Real Madrid – PSG

Sonte zhvillohen dy ndeshje të rëndësishme në Ligën e Kampionëve, ndërsa vëmendjen pritet ta marrë ndeshja që do të luhet në Madrid, ndërmjet ...