Postet nga: Protestues

Dhjetëra motoçiklistë mblidhen afër kufirit me Kosovën në pjesën e territorit serb

Dhjetëra motoristë serbë janë mbledhur në afërsi të pikës kufitare mes Kosovës dhe Serbisë, në Jarinjë, në pjesën e territorit serb.

Iran: 233 të vrarë në protestat që kanë hyrë në javën e pestë

Protestuesit intensifikuan demonstratat antiqeveritare në rrugët kryesore dhe në universitete në disa qytete anembanë Iranit të shtunën.

Rusi: Mbi 170 të arrestuar në protestat kundër luftës në Ukrainë

Policia ruse ka arrestuar të shtunën 176 persona, të cilët protestuan në Moskë kundër pushtimit të Ukrainës, ka njoftuar OVD.

Afër 3,500 protestues kundër luftës në Ukrainë arrestohen në Rusi

Afër 3,500 protestues kundër luftës në Ukrainë raportohet se janë arrestuar të dielën në mbarë Rusinë, ka raportuar agjencia e lajmeve ruse Interfax, duke cituar Ministrinë ruse ...

Mblidhen më shumë protestues në Jarinjë - Pamje

Para pak minutave është parë rritje e numrit të protestuesve në afërsi të pikës kufitare Jarinjë.

(VIDEO) Numër dukshëm më i vogël protestuesish sot në Jarinjë  

 

Serbët vendosin tendë të re në Jarinjë (Pamje)

Protestuesit serbë në pikën kufitare në Jarinjë kanë filluar të ngritin një tendë të re në shenjë rezistence ndaj vendimit të qeverisë së Kosovës për reciprocitet me ...

(VIDEO) Bëhen më të numërt protestuesit në Jarinjë

Në orët e pasdites është rritur numri i qytetarëve serb që po qëndrojnë e protestojnë në afërsi të pikës kufitare mes Kosovës e Serbisë, ...