Postet nga: Protestat

Vetëvendosje: Nesër nuk organizojmë protestë, por nuk i dekurajojmë qytetarët të protestojnë

Lëvizja Vetëvendosje sot ka mbajtur mbledhjen e përbashkët të Kryesisë dhe Grupit Parlamentar, një ditë para seancës për votimin e Qeverisë Hoti.

Trump kërcënon me angazhim të ushtrisë për t'i pushuar trazirat

Presidenti i ShBA-së, Donald Trump, ka kërcënuar me dërgimin e ushtrisë për të shuar trazirat në rritje civile për vdekjen e një të ziu gjatë ...

Trump u bën thirrje guvernatorëve për qasje më të ashpër ndaj protestave

Presidenti amerikan, Donald Trump i ka cilësuar guvernatorët e Shteteve të Bashkuara si “të dobët” dhe u ka bërë thirrje që të autorizojnë veprime më të ...

Thirret Garda Kombëtare për të shuar protestat e dhunshme në Mineapolis

Kryetari i bashkisë së Mineapolisit Jacob Frey shpalli të enjten gjendjen e jashtëzakonshme për shkak të protestave të dhunshme që kanë përfshirë qytetin dhe që u shtrinë ...

Gjermanët kanë të drejtë të protestojnë gjatë kohës së pandemisë

Gjermanët kanë të drejtë të zhvillojnë protesta politike, nëse zbatojnë rregulla t e distancës fizike në mënyrë që të pengojnë përhapjen e koronavirusit, vendosi të ...

Anulohet një pjesë e konkursit në Trepçë

Ndërmarrja “Trepça” ka anuluar konkursin për pranimin e punëtorëve të rinj në Stantërg dhe Artanë.

Protestat e studentëve përbëjnë kërcënim të ri për regjimin e Iranit

 

Ballafaqimi ndër vite i Dardan Molliqajt me ligjin

Kryetari i porsazgjedhur i Partisë Socialdemokrate (PSD), Dardan Molliqaj, nuk i ka pasur të pakta rastet e ballafaqimit me organet e rendit dhe ligjit në Kosovë.