Postet nga: Protestat

Ismet Beqiri: Nuk e kemi mbyllur derën për protesta

Ismet Beqiri tha se Lidhja Demokratike nuk e ka mbyllur derën për protesta.

Zjarrfikësit pezullojnë protestën

Këshilli protestues në koordinim me kryesinë e Sindikatës së Zjarrfikësve, ka njoftuar se ka pezulluar protestën për një afat të pacaktuar dhe sipas dinamikës ...

Haradinaj: Grevat i kemi thirr vet duke hapur tema të shumta

Kryeministri Ramush Haradinaj, tha para gazetarëve se ‘grevat i ka thirr qeveria”.

Jep dorëheqje kryeministri i Gjeorgjisë

Kryeministri i Gjeorgjisë, Giorgi Kvirikashvili, dha dorëheqje pas një vale protestash antiqeveritare, që kanë tronditur kryeqytetin Tbilisi.

Vdes një palestinez në protestat në Rripin e Gazës

Ushtarët izraelitë kanë vrarë një palestinez të premten, në javën e shtatë të protestave në kufirin në Gaza, ka njoftuar ministri i Shëndetësisë, transmeton AFP.

Mbështetësit e Navalnyt protestojnë kundër Putinit

Mbështetësit e liderit opozitar rus, Aleksei Navalny po protestojnë në qytetet në Rusi, dy ditë përpara se Vladimir Putin të bëjë betimin edhe për një ...

Vdes një palestinez pas të shtënave në kufirin Izrael-Gaza

Një i ri palestinez ka vdekur pasi është qëlluar nga forcat izraelite në përleshjet në kufirin e Gazës, ka njoftuar Ministria e Shëndetësisë në territorin ...

Dhjetëra të arrestuar në protestat në Armeni

Ligjvënësi opozitar armen, Nikol Pashinian edhe njëherë ka refuzuar thirrjet e kryeministrit, Serzh Sarkisian për bisedime, në mënyrë që t’u jepet fund protesave kundë...