Postet nga: Protestat

SBAShK pas takimit me Sveçlën dhe Nagavcin: Do ta diskutojmë grevën e 4 dhjetorit

Sindikata e Bashkuara e Arsimit Shkencës dhe Kulturës pas një takimi me ministrin e Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla dhe ministren e Arsimit, Arbërie Nagavci, ...

Ndryshe nga Beogradi, pa asnjë ekces kaloi festivali ‘Mirëdita, dobar dan!’ në Prishtinë

Edicioni i tetë i festivalit “Mirëdita, dobar dan!”, që u mbyll të shtunën që shkoi, për herë të parë kaloi pa ndonjë incident apo protestë kundër ...

Kurti: Protesta e 1 Tetorit ishte pikënisja e një kthese të rëndësishme historike për vend

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka përkujtuar 24-vjetorin e protestave të studentëve të Universitetit të Prishtinës më 1 tetor të 1997-s.

Talebanët përdorin gaz lotsjellës ndaj grave protestuese

Militantët talebanë të shtunën (4 shtator) kanë përdorur gaz lotsjellës dhe kanë shkrepur të shtëna paralajmëruese me armë zjarri në drejtim të dhjetëra grave ...

Policia përgatitet për protesta, hap tender për blerjen e 15 automjeteve

15 automjete të cilat do të shfrytëzohen në raste të trazirave apo protestave pritet të blihen nga ana e Policisë së Kosovës.

Presidenti kolumbian urdhëron ushtrinë t'u japë fund protestave në Kali

Ushtria e Kolumbisë ka rritur kontrollin në qytetin Kali, epiqendrën e protestave kundër qeverisë, që po mbahen në këtë shtet për më shumë se një muaj ...

Dhjetëra të lënduar nga përleshjet në Jerusalem

Dhjetëra palestinezë janë lënduar në përleshjet ndërmjet protestuesve dhe forcave të sigurisë në qytetin e Izraelit.

Turqia ndalon qytetarët të filmojnë policinë në protesta

Policia turke të premten nxori një direktivë që ndalon të gjitha regjistrimet audio-vizuale të qytetarëve në protesta.