Postet nga: Protestat

Dështon seanca ndaj të akuzuarve për sulme ndaj policëve në protestat e vitit 2013

Gjykimi ndaj Bekim Shkodrës dhe Sami Avdiut, të akuzuar për sulm ndaj policëve gjatë protestave të vitit 2013 ishte caktuar që të vazhdonte sot në Gjykatën e ...

Ministri Aliu e mohon se KFOR-i nuk e lejoi të vizitojë Hetemin në Leposaviq

Ministri i Infrastrukturës, Libur Aliu i ka quajtur të pa vërteta raportimet në disa media se ai nuk është lejuar nga KFOR-i që të vizitojë kryetarin e Komunë...

MPB tregon për sulmet në veri, thotë se protestat nuk janë të qytetarëve, por të milicisë fashiste

Ministria e Punëve të Brendshme të Kosova ka publikuar përmes një njoftimin në Facebook, bilancin e sulmeve veri të Kosovës gjatë protestave.

Zhvillimet në veri - Vazhdojnë protestat

18:59 - Kryetari Erden Atiq reagon pas sulmit ndaj dy shqiptarëve në Mitrovicë të Veriut

Policia flet për protestat në 3 komunat veriore: Po vazhdojnë angazhimet për ofrimin e sigurisë

Policia e Kosovës përmes një komunikate për media ka bërë të ditur se janë duke punuar vazhdimisht për ruajtjen e rendit dhe qetësisë publike ...

REL: BE do takim Kurti-Vuçiq në Bratisllavë

I dërguari i posaçëm i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, është duke bërë përpjekje që të organizojë një takim ad hoc mes ...

Zhvillimet në veri, Policia: Protestuesit tentuan të hyjnë me dhunë në Komunën e Zveçanit

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se protestuesit në forma të organizuara janë tubuar para objekteve të komunave të veriut si në Leposaviq, Zubin Potok dhe Zveç...

Në Beograd organizohet një ndër protestat më të mëdha, kërkohet dorëheqja e Vuçiqit

Dhjetëra mijëra persona kanë dalë të premten në rrugët e Beogradit, për të protestuar nën sloganin “Serbia kundër dhunës”.