Postet nga: Protesta

Sejdiu: Nuk Jemi Kundër Demarkimit me Malin e Zi

“Të dashur ju që keni dalë këtu për të protestuar kundër Qeverise që po do me na e copëtu token. Pas një  viti protestash e kundershtimesh, ...

Drejtuesit e Vetëvendosjes Nisen Drejt Kuvendit

Zyrtarë të lartë të Lëvizjes Vetëvendosje janë nisur nga selia e tyre në drejtim të Kuvendit të Kosovës, ku kanë paraparë një protestë para ndërtesës ...

Dështoi Protesta në Mitrovicë

Ka dështuar protesta në Mitrovicë e thirrur për të kundërshtuar vendosjen e shtatores së Car Llazarit dhe ndërtimin e shtëpive në veri në lagjen e ...

Punëtorët Teknikë të Fakulteteve Kërcënojnë me Bojkot

Dhjetëra punëtorë teknikë të fakulteteve të Universitetit të Prishtinës "Hasan Prishtina" janë mbledhur sot para Rektoratit për të kërkuar pagesën e 0.5 për qind ...

Viktimat e Dhunimit të mos Trajtohen si Shifra Financiare

Viktimat e Dhunimit të mos Trajtohen si Shifra Financiare

Organizatorët kishin të veshura bluza me mbishkrimin “Dëgjo Zërin Tim” përmes të cilave mundonin ta përçonin zërin e viktimave të dhunimit te qeveria.

Deçanasit: Nuk Kemi Toka për Manastirin!

Deçanasit: Nuk Kemi Toka për Manastirin!

Protesta nisi në mesditë, ndërsa protestuesit mbanin mbishkrimin “Gjykata Kushtetuese Shkeli Drejtësinë” dhe parulla tjera.

Pak Qytetarë në Protestën pas Tragjedisë në Prizren

Pak Qytetarë në Protestën pas Tragjedisë në Prizren

Një numër i vogël i protestuesve morën pjesë sot në tubimin që u mbajt në qendër të Prizrenit, pas vdekjes tragjikë të vajzës trevjeçare, ...

Thirrje për Protestë Masive në Prizren

Grupi Qytetarët Aktivë të Prizrenit u ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve të qytetit por edhe nga mbarë vendi që t’i bashkohen protestës së paralajmë...