Postet nga: Protesta

Pallati i Drejtësisë të Hënën në Protestë

Mungesa e kushteve të punës, mungesa e transportit e më e rëndësishmja mungesa e oksigjenit, janë arsyet që punëtorët e Pallatit të Drejtësisë kanë ...

Erë Proteste në Sheshin e Prishtinës (FOTO)

Kosovarët më 17 shkurt do ta festojnë përvjetorin e tetë të shtetit të Kosovës, por pamja e sheshit kryesor të Prishtinës nuk lë përshtypje feste.

LIVE- Veteranët e Luftës në Protestë

Xhevdet Qeriqi e ka shpallur të mbyllur protestën e sotme, por jo edhe kërkesat ndaj qeverisë.

Janari 2016 në KALLXO.com

Janari 2016 në KALLXO.com

Viti i ri nisi, si zakonisht, me fishekzjarrë, por janari ishte muaji i të papriturave.

Një Vit Pas Protestës së 27 Janarit

Një Vit Pas Protestës së 27 Janarit

Protesta e 27 janarit solli për herë të parë përdorimin e pothuaj gjithë arsenalit që kishte në dispozicion Policia e Kosovës. Janë përdorur topat e ujit, autoblindat, ...

Opozita Cakton Datën e Protestës

Më 17 Shkurt, Kosova feston përvjetorin e tetë të shpalljes së pavarësisë, mirëpo për liderët dhe mbështetësit e opozitës kjo do jetë ditë ...

Opozita e Maqedonisë Shqyrton Mundësinë e Rinisjes së Protestave

Pasi partitë në pushtet në Maqedoni zgjodhën të hënën njëanshëm një qeveri të re të përkohshme në Parlament, duke u hapur rrugë zgjedhjeve të ...

Si Eskaloi Protesta e 9 Janarit?

Ndërsa protesta e njoftuar si “paqësore” e opozitës po shkonte drejt përmbylljes, një grup të rinjsh mes protestuesve nisën të hedhin kokteje Molotovi drejt ndë...