Postet nga: Protesta e studentëve

Shqipëri: Studentët e Mjekësisë i japin fund protestës pas marrëveshjes me rektorin

Studentët e Universitetit të Mjekësisë në Shqipëri i dhanë fund të hënën një proteste të gjatë dhe bojkotimit të mësimit, pasi rektori i universitetit ...

Kurti kujton protestën studentore: Nderim për secilin që nuk qëndroi duarkryq kundrejt shtypjes, padrejtësisë e okupimit serb

Kryeministri i Kosovës. Albin Kurti, sot ka kujtuar protestën studentore të 1 tetorit 1997, në ballë të së cilës ishte edhe ai vetë.

Studentët iranianë përleshen me policinë në Teheran

Studentët iranianë janë përleshur me forcat e sigurisë në një universitet në Teheran, pas valës së protestave që janë nxitur nga vdekja e një vajze 22-vjeçare ...

Osmani: Protesta e 1 tetorit 1997 ishte paralajmërim i hershëm për lirinë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani në 25 vjetorin e protestës studentore të 1 tetorit 1997, ka thënë se kjo protestë ishte paralajmërim i hershëm për lirinë.

Studentët protestojnë pas vendimit për ripërsëritje të provimit të doktoratës

Para rektoratit të Universitetit të Prishtinës sot kanë protestuar kandidatë të cilët janë pranuar në studimet e doktoratës në Fakultetin Ekonomik, por që pas një vendimi të ...

Studentët në protestë, kërkojnë ndaljen e punësimit të njerëzve të NISMA-s

Përfaqësuesit e studentëve nga të gjitha Universitetet Publike në Republikën e Kosovës përmes një aksioni simbolik kanë kërkuar nga Ministria e Arsimit, Shkencë...

Studentët e Universiteteve Publike protestojnë para MAShT-it

Studentët e Universiteteve Publike sot do të mbajnë një protestë që do të nis nga Biblioteka Kombëtare.

Rama njofton studentët: Nesër sqaroheni për tarifat e bursat

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama i ka njoftuar studentët se nesër mund të marrin informacione në lidhje me tarifat dhe bursat në sekretariatet e universiteteve.