Postet nga: protesta e PSD-së

AGK: Gazetarët u penguan nga Policia gjatë raportimit nga protesta e PSD-së

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës ka reaguar duke thënë se është tejet i shqetësuar nga zhvillimet e ditës së sotme në protestën PSD-së kundë...

Deklarata e Dardan Molliqajt pak para arrestimit

Para se të arrestohej në protestën e Partisë Socialdemokrate kundër vizitës së kryetares së Gjykatës Speciale, Dardan Molliqaj mbajti një fjalim para mediave, përmes së ...

PSD proteston kundër marrëveshjes së Ohrit

14:38 - Protestuesit hedhin tym te objekti i Qeverisë

Policia flet për protestën e PSD-së, ka një thirrje për pjesëmarrësit

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka bërë përgatitjet e nevojshme operacionale policore për protestes e cila pritet të fillojë nga ora 14:00 në Prishtinë.

Dardan Molliqaj merr përgjegjësinë për shuplakën ndaj policit: Nuk ishte goditje, shtyerje

Kryetari i PSD-së, Dardan Molliqaj, ka thënë se i takon atij që ta marrë përgjegjësinë në lidhje me incidentin gjatë protestës së djeshme, në të cilë...

Sindikata e Policisë kërkon të merren masa ndaj Dardan Molliqaj për sulmin ndaj zyrtarit policor

Sindikata e Policisë së Kosovës ka kërkuar nga organet e drejtësisë të veprojnë sipas procedurave ligjore dhe të gjithë ata, duke përfshirë edhe kryetarin e Partisë ...

Richard Grenell komenton protestën e PSD-së, flet për qeverinë Kurti

Ish-emisari i SHBA-ve për dialogun Kosovë -Serbi, Richard Grenell ka komentuar protestën e sotme të organizuar nga Partia Social Demokrate por që kritikat ndaj Qeverisë nuk kanë munguar.

Lëndohen tre policë në protestën e PSD-së, iniciohet hetim për sulm ndaj personit zyrtar

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë protestës së sotme të organizuar nga Partia Social Demokrate, janë lënduar tre zyrtarë policor.