Postet nga: Protesta e 9 janarit

Gjykimi i Dy Protestuesve të 9 Janarit

Zymberi e Neziri akuzohen nga prokuroria për shkaktim të rrezikut të përgjithshëm dhe përdorim të armës apo mjetit të rrezikshëm në mënyrë frikë...

Opozita: Republika po Rrezikohet

Opozita: Republika po Rrezikohet

Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj si rrezikues të republikës i konsideroi Kryeministrin Isa Mustafa dhe Presidentin e zgjedhur më 26 shkurt Hashim Thaçin.

Ndalim i Sërishëm i Udhëtarëve nga Shqipëria

Daut Hoxha, zyrtari për informim i Policisë së Kosovës tregoi për KALLXO.com pse këta persona nuk u lejuan të hyjnë.

Kurti: Protestë për t’u Çliruar

“Kjo që po ndodh nuk është sundim i ligjit,por zullum i Maliqit,” tha Kurti në një konferencë të “Vetëvendosjes” për gazetarë.

Opozita: S’kemi Arsye për Festë më 17 shkurt

Opozita: S’kemi Arsye për Festë më 17 shkurt

Përfaqësuesit e subjekteve opozitare të LVV-së dhe AAK-ë,ju bënë thirrje dukagjinasve që me 17 shkurt të nisen në mënyrë masive drejt protestës në Prishtinë.

Ndërrimi i Xhamave Para Protestës

Ndërrimi i xhamave po ndodh gjashtë ditë para se opozita të zhvillojë protestën e radhës të paralajmëruar më 17 shkurt, në përvjetorin e shpalljes së pavarë...

Opozita: Mustafës po i Shkrihen Premtimet

Opozita: Mustafës po i Shkrihen Premtimet

Aktivistja e “Vetëvendosjes” Teuta Rrusta tha që  sot e çdo ditë rrugëve të Prishtinës dhe mbarë Kosovës nuk do të ketë heshtje, do të kërkohet ...

Aktivistët Shqiptarë Ankohen në Policët Kosovarë për Dhunë

Një grup prej 40 shqiptarësh, mbështetës të opozitës së Kosovës të cilët janë kthyer mbrapsht nga policet kufitarë gjatë kohës kur ishin duke shkuar ...