Postet nga: Propozimi i BE-së

Edhe një pauzë tjetër në takimin Kurti – Vuçiq

Janë ndërprerë sërish përkohësisht bisedimet në Ohër të Maqedonisë së Veriut mes liderëve të Kosovës dhe Serbisë me ndërmjetësim të Bashkimit ...

Zbatimi i propozimit evropian, Chollet flet për 'përfitime domethënëse' për të dyja vendet

Këshilltari i lartë i Departamentit amerikan të Shtetit, Derek Chollet, në biseda të ndara telefonike, u ka thënë liderëve të Kosovës dhe Serbisë, se zbatimi i ...

Rama mirëpret dakordimin e Kosovës dhe Serbisë: Uroj që askush të mos e akuzojë Kurtin për tradhti

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka reguar pas dakordimit të mbrëmshëm mes Kosovës dhe Serbisë për planin evropian për normalizim e marrëdhënieve ...

AAK: Nuk e mbështesim Qeverinë, por e mbështesim planin franko-gjerman

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), nuk e mbështet Qeverinë Kurti, mirëpo e mbështet planin franko-gjerman. Kështu ka deklaruar nënkryetari i kë...

Qeveria tregon se çfarë bisedoi Kurti me Këshilltarin e Lartë amerikan, Derek Chollet

Qeveria e Kosovës përmes një njoftimi për media ka konfirmuar telefonatën e djeshme të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti me Këshilltarin e Lartë të ...

Pa njohjen e Kosovës, propozimi i BE-së i papranueshëm për opozitën

Partitë politike opozitare në Kosovë mbështesin procesin e dialogut me Serbinë, por ato thonë se nuk pajtohen me propozimin e Bashkimit Evropian për normalizimin e marrëdhënieve, ...