Postet nga: Prokuroria Themelore Prishtine

Vrasja në Prishtinë, në vendin e ngjarjes ka dalë edhe prokurorja kujdestare

Një person ka mbetur i vrarë nga arma e zjarrit e dy të tjerë të lënduar nga një mjet i mprehtë, në një hotel në lagjen "Arbëria" në ...

Kërkohet paraburgim për dy të dyshuarit për vrasjen e 41-vjeçarit në Fushë-Kosovë

Prokuroria e Prishtinës ka kërkuar caktimin e masës së paraburgimit ndaj dy të dyshuarve për rastin e vrasjes së 41-vjeçarit, i cili u ther pë...

Dy arrestime te reja për mashtrimet me aviobileta

Dy persona kanë përfunduar në pranga gjatë ditës së premte pasi të njëjtit po dyshohet se kanë kryer veprën penale të mashtrimit.

Aktakuzë kundër dy personave për ngacmim dhe kërcënim ndaj dy gazetarëve

Prokuroria Themelore në Prishtinë ka njoftuar se ka ngritur aktakuzë ndaj dy personave të cilët kishin ngacmuar dhe kanosur dy gazetarë.

Ngritet aktakuzë ndaj pesë personave për fajde e mashtrim

Prokuroria e Prishtinës ka ngritur aktakuzë ndaj pesë personave për veprat penale “Fajde”, “Mashtrim” dhe “Detyrim”.

Pamje - Sekuestrohen rreth 75 kg marihuanë, arrestohen 5 persona

Policia e Kosovës ka arrestuar pesë persona dhe ka konfiskuar rreth 75 kilogramë substancë narkotike e llojit marihuanë gjatë operacioni, ‘Bardhoshi’ në Prishtinë.

Hulumtimi i KALLXO.com, reagon Prokuroria - autorizon Policinë të hetojë angazhimin e dyshimtë të ekspertëve mjekoligjor

Prokuroria Themelore në Prishtinë, pas hulumtimit të KALLXO.com, sot ka njoftuar se ka autorizuar Policinë e Kosovës, që të fillojë hetimet për angazhimin e dyshimtë të ekspertë...