Postet nga: Prokuroria Themelore në Prizren

Detaje nga prokuroria për vrasjen në Prizren

48 vjecari me inicialet B.M., ka vdekur si pasojë e plagëve të marra nga arma e zjarrit e cila deri më tani sipas policisë ka qenë një pushkë automatike.

Rrahja për borxh në Mamushë që përfundoi me të plagosur, Prokuroria akuzon 11 të dyshuar

Prokuroria Themelore në Prizren, Departamenti i Krimeve të Rënda, ka ngritur aktakuzë kundër 11 të pandehurve: M. U., F. M., A. B., A. B., J. B., S. M., L. ...

Sekuestrohen mbi 800 kg duhan dhe 102 mijë cigare pa banderola

822 kilogramë duhan refuz dhe 102 mijë cigare të llojeve të ndryshme pa banderola janë sekuestruar sot nga Prokuroria Themelore në Prizren dhe Dogana e Kosovës.

Kërkohet paraburgim ndaj pesë zyrtarëve të arrestuar në Komunën e Prizrenit

Prokuroria Themelore në Prizren ka kërkuar caktimin e masës së paraburgimit ndaj të dyshuarve: C.C., I.R., A.I., R.D., Sh.A., për shkak se ...

Prokuroria po heton rastin e të miturës që u fejua me një 25-vjeçar, vendndodhja e të cilëve nuk dihet

Prokuroria Themelore në Prizren ka njoftuar se janë duke hetuar rastin e 15-vjeçares nga Prizreni që u fejua me një 25-vjeçar, nëna e së cilës tha ...

Nis hetimi dhe grumbullimi i provave për profesorin nga Prizreni

Prokuroria Themelore në Prizren ka njoftuar gjatë ditës se ka autorizuar policinë më saktësisht hetuesit rajonal të Prizrenit që të mbledhin dhe grumbullojnë të dhënat dhe informacionet ...

Lirohet nga paraburgimi i dyshuari në rastin e tentim grabitjes së argjendarisë ku u përdorën edhe armët në Prizren

Ibrahim Qadrakut i është zëvendësuar masa e paraburgimit dhe i është vendosur masa më e lehtë e sigurisë ajo për paraqitje në stacion policor.

Si u zbulua laboratori i drogës në mulli në Suharekë?

Javë më parë, Njësiti për Hetimin e Trafikimit për Narkotik në rajonin e Prizrenit kishte pranuar një informacion se në një lokacion ka lëvizje të dyshimta ...