Postet nga: prokuroria themelore në prishtinë

Dosja - Çka deklaruan shtatë policët dëshmitarë për rastin e keqtrajtimit të të riut brenda stacionit policor?

Dy zyrtarët policor, Haris Kelmendi e Agon Hyseni, Prokuroria Themelore në Prishtinë po i akuzon për keqtrajtim gjatë ushtrimit të detyrës zyrtare.

Halimi: Çdo përpjekje për të trokitur në derë e medias është ndjellje frike e kontrollë

Anëtarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Sibel Halimi përmes një postimi në facebook ka reaguar për intervisitmit e drejtorit të portalit “Insajderi”, Parim Olluri.

Policia jep sqarime rreth intervistimit të drejtorit të “Insajderit”

Policia e Kosovës, ka dërguar një komunikatë sqaruese pas reagimeve për intervistimin e drejtorit të portalit “Insajderi.org”, Parim Olluri.

Podujevë, ndalohet një mjek, dyshohet se nuk i dha ndihmë mjekësore një pacienti

Një mjek nga stafi mjekësor i Qendrës së Mjekësisë Familjare në Podujevë është ndaluar me vendim të Prokurorisë së Prishtinës.

Prokuroria e Prishtinës: Ka aktakuzë ndaj Liburn Aliut

Prokuroria e Prishtinës përmes një komunikate është deklaruar në lidhje me aktakuzën për keqpërdorim të detyrës zyrtare ndaj ministrit të Mjedisit, Planifikimit Hapësinor ...

Oda e Avokatëve ndërpret bojkotin në dy prokurori

Këshilli drejtues i Odës së Avokatëve të Kosovës ka marrë vendim sot që të ndërpritet bojkoti në Prokurorinë e Prishtinës, Prokurorinë Speciale të Republikë...

Si u zbulua skema e korrupsionit me subvencione?

Më shumë se 15 persona, disa nga ta zyrtarë të Ministrisë së Bujqësisë, janë arrestuar javën e kaluar nën dyshimin se kanë keqpërdorur detyrën zyrtare dhe ...

Korrupsioni me subvencione - LIVE

Në emisionin "Kallxo Përnime" po transmetohen ekskluzivisht disa nga raportet që dolën pas përgjimeve 15-ditore që ndodhën në zyrat e Ministrisë së Bujqësisë në muajin ...