Postet nga: prokuroria themelore në prishtinë

Arrestohet drejtori i Shërbimeve Publike në Fushë Kosovë

M. B., drejtor i Shërbimeve Publike në Komunën e Fushë Kosovës është arrestuar gjatë ditës së sotme.

Aktakuza për grushtet në Kuvend, flet Mërgim Lushtaku

Prokuroria Themelore në Prishtinë ka ngritur aktakuzë ndaj deputetëve Mërgim Lushtaku, Hajdar Beqa, Bekim Haxhiu dhe zëvendëskryeministrit Besnik Bislimi, në lidhje me grushtet që u shkë...

Vrasja në Podujevë, Prokuroria jep detaje

Prokuroria Themelore në Prishtinë ka njoftuar se po merret me rastin e vrasjes që ndodhi gjatë së hënës në Podujevë.

Prokuroria urdhëron ndalimin e një mjeku në QKUK, dyshohet për ryshfet

Prokuroria Themelore në Prishtinë ka njoftuar se ka urdhëruar ndalimin e një mjeku në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës.

Prokuroria ndalon edhe një person lidhur me vrasjen në 'Bon Vivant'

Prokuroria Themelore në Prishtinë ka bërë të ditur se ka urdhëruar ndalimin e personit N. Ll., lidhur me rastin e ndodhur në “Bon Vivant”.

Prokuroria ngrit aktakuzë dhe kërkon paraburgimin për të dyshuarin që kërcënoi deputeten Ariana Musliu- Shoshi

Prokuroria Themelore në Prishtinë ka njoftuar se ka ngritur aktakuzë me kërkesë për csktim të masës së paraburgimit ndaj një personi i dyshuar për kanosje ndaj ...

Përleshja fizike në Kuvend, Lushtaku ftohet nga Prokuroria

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Mërgim Lushtaku ka njoftuar se ka pranuar ftesë nga Prokuroria në Prishtinë lidhur me situatën e sotme që ndodhi në Kuvendin ...

Prokuroria inicion hetime për përleshjen fizike në Kuvendin e Kosovës

Prokuroria e Prishtinës  ka iniciuar hetime, pas përleshjes fizike sot në Kuvendin e Kosovës, mes disa deputetëve dhe minsitrave të kabinetit qeveritar.