Postet nga: prokuroria themelore në prishtinë

Skandal në Prishtinë: 21 vjeçari që rrezikoi paralizimin dyshohet se u sulmua nga një polic

Një 21 vjeçar dy net më parë është shpëtuar nga doktorët e Klinikës së Neurologjisë për shkak se i njëjti rrezikonte të humbiste aftësinë ...

Arrestohet edhe një punonjëse e çerdhes "Cambridge Kids"

Dy persona janë ndaluar në lidhje me skandalin i cili u publikua gjatë këtyre dy ditëve, ku shihen punonjëset e një çerdheje private deri sa keqtrajtonin fizikisht ...

Biznesmeni drekoi me prokurorin pak minuta para incidentit ku u përdor arma

Ibrahim Berisha, prokuror i krimeve të rënda në Prishtinë, dhe Imer Beka, ish-Kryeprokuror i Prishtinës, kishin drekuar në një tavolinë me biznesmenin Mehdi Gjoka pak minuta para ky ...

Murat Jashari: Listën se kush duhet të vritet e kam shkruar vet

Në gjykimin e organizatës "Syri i Popullit", njëri nga të akuzuarit kryesor, Murat Jashari deklaroi se vet e ka përpiluar listën se kush duhet të vritet.

Detaje nga prokuroria: Rojtari i gjetur në Badovc kishte plagë nga arma

Një burrë ishte gjetur i vdekur në një pyll në afërsi të Liqenit të Badovcit mbrëmë.

Prokuroria jep detaje për vdekjen e 42 vjeçarit në Prishtinë

Një person është gjetur i vdekur mëngjesin e sotëm në banesën e tij në lagjen Dardania në Prishtinë.

Vrasja e 11 vjeçarit: Prokuroria heshtë për dosjen për abuzimin seksual

Prokuroria e Prishtinës nuk ka dhënë asnjë arsyetim pse kishte vendosur ta lëjën të lirë të dyshuarin për abuzimin seksual të 11 vjeçarit nga Fushë ...