Postet nga: Prokuroria Themelore në Gjakovë

Plagosja e trefishtë në Gjakovë, avokatja e të dëmtuarve tregon versionin e tyre të ngjarjes

Si vrasje e rëndë në tentativë është cilësuar plagosja e trefishtë që ndodhi të dielën në Gjakovë. Personi i dyshuar është ende në arrati.

'Lufta' me armë në Krushë të Madhe, gjykata vendos për të dyshuarit

Gjykata Themelore e Gjakovës u ka caktuar nga një muaj paraburgim katër të pandehurve në rastin që ndodhi më 24.02.2024 në Krushë të Madhe të Rahovecit.

Aktakuzë ndaj dy personave për vrasje të rëndë dhe shtytje në vrasje

Prokuroria Themelore në Gjakovë ka ngritur aktakuzë për vrasje të rëndë dhe mbajtje në pronësi, kontroll ose posedim të paautorizuar të armës ndaj E.S., ndë...

Apeli pritet të vendosë për fatin e aktakuzës ndaj tre zyrtarëve të Komunës së Gjakovës dhe një të MASHT-it për konkursin për drejtorë të shkollave

Gjykata e Apelit pritet të vendosë për fatin e aktakuzës ndaj tre zyrtarëve të Komunës së Gjakovës dhe një zyrtari të Ministrisë së Arsimit, në ...

Prokuroria në Gjakovë kërkon caktimin e masës së paraburgimit ndaj pesë të arrestuarve për fajde

Prokuroria Themelore në Gjakovë ka kërkuar caktimin e masës së paraburgimit ndaj pesë personave që u arrestuan gjatë ditës së djeshme në këtë rajon për ...

Prokuroria në Gjakovë: E mitura u dërgua në parking, u godit me shuplakë dhe u dhunua

Prokuroria e Gjakovës ka kërkuar që të caktohet masa e paraburgimit në afat prej 30 ditësh ndaj të pandehurit E.N., i cili dyshohet se e ka dhunuar ...

Dhuna në familje, 20 aktakuza të ngritura në muajin gusht nga Prokuroria e Gjakovës

Prokuroria e Gjakovës njofton se në muajin gusht ka ngritur 20 aktakuza kundër 20 personave për dhunë në familje.

Kjo është pasuria e Ramiz Buzhalës, kryeprokurori i Gjakovës që u suspendua pas raportimit të KALLXO.com

Pasuria e paluajtshme e kryeprokurorit të Gjakovës, Ramiz Buzhala, i cili u suspendua pas raportimit të KALLXO.com, kap vlerën 113 mijë e 840 euro.