Postet nga: Prokuroria Themelore ne Ferizaj

Ndalohet një person në Ferizaj, dyshohet për sulm seksual

Prokuroria Themelore në Ferizaj ka ndaluar për 48 orë një person i cili po dyshohet për veprën penale, ‘sulm seksual’.

Prokuroria e Ferizaj kërkon paraburgimin e të dyshuarit për keqpërdorim të detyrës sa ishte zyrtar i gjendjes civile

Prokuroria Themelore në Ferizaj ka kërkuar paraburgim prej 30 ditësh për B. Xh. për veprën "keqpërdrim i pozitës apo autoritetit zyrtar".

Nesër mbahet seanca për caktimin e masës së paraburgimit ndaj të dyshuarit për vrasjen e 21-vjeçares në Ferizaj

Seanca për caktimin e masës së paraburgimit ndaj Valon Aliut, të dyshuarit për vrasjen e 21-vjeçares dhe plagosjen e vëllait të saj 15-vjeçar te ...

Javën e kaluar në Policinë Rajonale të Ferizajt u raportuan 6 raste të dhunës në familje

Nga 24 korriku e deri më 30 korrik në Policinë Rajonale të Ferizajt janë raportuar 6 raste të dhunës në familje.

Arrestohet avokati Besnik Berisha dhe tre persona të tjerë

Avokati Besnik Berisha është arrestuar nën dyshimin për tri vepra penale bashkë me tre persona të tjerë N.Xh., I.S., dhe R.C.

Pas një zënke, 27-vjeçari në Shtime dyshohet se e theri me thikë një 26-vjeçar

Një 27 vjeçar me inicialet E.H., është arrestuar nën dyshimin se pas një zënke, i ka shkaktuar lëndime të rënda trupore me thikë një 26 vjeç...

Aksion kundër fajdeve në Prishtinë e Podujevë, ndalohen katër persona

Një aksion kundër fajdeve është duke u realizuar në Prishtinë e Podujevë, në disa shtëpi e lokale përcjellëse në lokacione të ndryshme.

Policia: Gjashtë raste të dhunës në familje të raportuara javën e kaluar në rajonin e Ferizajt

Në Drejtorinë Rajonale të Policisë në Ferizaj gjatë javës së kaluar, nga data 24 deri më 30 prill 2023 janë raportuar gjashtë raste të dhunës në familje.