Postet nga: Prokuroria Themelore Gjilan

Sulmi ndaj kryetarit të 'Intelektualëve', tre të dyshuarit në ndalim 48 orësh

Prokuroria Themelore në Gjilan ka njoftuar se me urdhër të prokurorit ka ndaluar tre persona, tani të pandehurit I. Sh., V. Z. dhe F. R., në kohëzgjatje prej 48 ...

Dosja ndaj 18 vjeçarit të dyshuar për shpërndarjen e fotografive intime të një vajze në grupin me mbi 80 mijë anëtarë

Një vajzë i ishte drejtuar organeve të ndjekjes me shqetësimin se në një grup online në një rrjet social i ishin shpërndarë fotografi intime, por edhe të dhë...

Dyshohet se dha rreth 5 mijë euro me fajde, ndalohet një person në Viti

Prokuroria e Gjilanit ka ndaluar një person të dyshuar për veprat penale, fajde dhe mbajtje në pronësi, kontroll dhe posedim të paautorizuar të armëve.

Procesi: Si arriti të lirohet nga burgu i dyshuari për mashtrim në vlerë 800 mijë franga?

Prokuroria e Gjilanit ka nisur ta kontestojë vendimin e Gjykatës së Gjilanit, me të cilin Muhamed Shabani u la i lirë nga paraburgimi.

Arrestohet një shtetas maqedonas për vrasjen e Bakush Veselit me breshëri plumbash në një lokal në Gjilan

Një tjetër person është arrestuar për veprën penale vrasje e rëndë që ka ndodhur muaj më parë në një lokal në qendër të Gjilanit.

Hulumtimi i KALLXO.com, reagon Prokuroria - autorizon Policinë të hetojë angazhimin e dyshimtë të ekspertëve mjekoligjor

Prokuroria Themelore në Prishtinë, pas hulumtimit të KALLXO.com, sot ka njoftuar se ka autorizuar Policinë e Kosovës, që të fillojë hetimet për angazhimin e dyshimtë të ekspertë...

Prokuroria kërkoi paraburgim për dy të dyshuar për kontrabandim të duhanit

Prokuroria Themelore në Gjilan ka kërkuar paraburgim ndaj dy personave, nën dyshimin për shitje të pa autorizuar dhe falsifikim të markave të duhanit.

Paraburgoset mjeku V.Th, i dyshuar për trajtim të pandërgjegjshëm ndaj pacientit

Prokuroria Themelore në Gjilan ka kërkuar caktimin e masës së paraburgimit ndaj V.Th. mjek në Spitalin Rajonal të Gjilanit, pasi dyshohet se ai e ka neglizhuar gjendjen ...