Postet nga: Prokuroria themelore e gjilanit

Ndalohet për 48 orë shoferi për aksidentin e mbrëmshëm në Gjilan

Prokuroria e Gjilanit ka njoftuar se ka ndaluar të dyshuarin O.K., në kohëzgjatje prej 48 orësh, për shkak të veprës ‘Rrezikim i trafikut publik’.

Gani Bernjashi mbajti 9 vite burg për përdhunimin e një të miture

Gani Bernjashi, babai i 14 vjeçarit nga Karaçevë e Poshtëm të Komunës së Kamenicës, përveç dyshimeve të veprës penale të vrasjes së djalit të ...

Ekskluzive: Kërkesa e Prokurorisë për babanë e dyshuar për vrasjen e të birit

Prokuroria Themelore e Gjilanit ka kërkuar paraburgim për Gani Bernjashin, babi i 14 vjeçarit i cili u mbyt nga dhuna e tepërt e babit të tij.

EKSKLUZIVE: Aktakuza ndaj 'Tarkan'-it, deklaratat e Agron Mustafës shfajësuan Nazim Sahitin

Prokuroria Themelore e Gjilanit, ka ngritur Aktakuzë kundër të pandehurit Avni Berisha (Tarkani) në lidhje me sulmin e dhjetorit të kaluar ndaj ish drejtorit të “Valës”, Agron Mustafë...

EKSKLUZIVE: Polici ‘Tarkani’ me aktakuzë për sulmin ndaj Agron Mustafës

Prokuroria Themelore e Gjilanit ka ngritur aktakuzë ndaj policit Avni Berisha i njohur me nofkën ‘Tarkani’  si i dyshuar për sulm ndaj ish- drejtorit të “Valës”, Agron ...

Prokuroria Kërkon Paraburgim për Vali Corleonen

Prokuroria e Gjilanit ka kërkuar nga Gjykata Themelore e Gjilanit që të caktojë masën e paraburgimit ndaj Vali Corleones, i arrestuar sot nën dyshimin se ka ngacmuar ...

Aktakuzë Ndaj Shefit të Prokurimit për Punësimin e Vajzës dhe Mbesës

Prokuroria Themelore e Gjilanit ka ngritur aktakuzë ndaj shefit të prokurimit në Gjilan, Salih Kqiku.