Postet nga: prokuroria themelore e gjakovës

Prokuroria në Gjakovë ngrit aktakuzë ndaj një personi për vrasje të rëndë në tentativë

Prokuroria Themelore në Gjakovë, Departamenti për Krime të Rënda ka ngritur aktakuzë kundër të pandehurit A.N., për veprën penale - vrasje e rëndë ...

Dosja e Prokurorisë ndaj burrit që e rrihte gruan me grushte e rrip dhe e kanosi me armë

Prokuroria Themelore në Gjakovë, ka ngritur aktakuzë kundër të pandehurit A.J., për shkak të dhunës së vazhdueshme fizike që ushtori ndaj bashkëshortes së tij.

Kërkohet paraburgim për të dyshuarin që i'u gjet marihuana në shtëpi

Prokuroria Themelore në Gjakovë, ka kërkuar caktimin e masës së paraburgimi ndaj të pandehurit J.B., për shkak të dyshimit të bazuar se ka kryer veprën ...

Përfitoi 60 mijë euro nga lojërat e fatit, Prokuroria e Gjakovës kërkon paraburgim për të dyshuarin

Prokuroria e Gjakovës ka kërkuar caktimin e paraburgimit ndaj një personi me iniciale F.M., pasi që dyshohet se ka organizuar lojëra të fatit në lokalin e ...

Komisioneri i AAK-së dhe vëzhguesi i NISMA-s në një shkollë në Malishevë arrestohen për dhënie dhe marrje ryshfeti

Dy persona më saktësisht një komisioner dhe një vëzhgues në gjimnazin “Hamdi Berisha” në Malishevë janë arrestuar pasditen e sotme nën dyshimin se të njëjtit kanë ...

Dëshmi për neglizhencën e Prokurorisë së Gjakovës në rastin e vdekjes së Dëshira Lulashit

Tre muaj zgjati bartja e dosjes së vdekjes së Dëshira Lulashit mes Prokurorisë dhe Policisë nga Prishtina në Gjakovë.

Gjakovë, 73 raste të dhunës në familje

Prokuroria Themelore në Gjakovë gjatë vitit 2018 ka ngritur 74 aktakuza për rastet e dhunës në familje

Selimaj: Asnjë Kriminel S`Do të Qëndrojë Stoik

Kryeprokurori i Gjakovës, Ali Selimaj, ka deklaruar për emisionin “Drejtësia në Kosovë” se ai në bashkëpunim me institucionet e tjera të rendit dhe ligjit do ta ...