Postet nga: Prokuroria Themelore e Ferizajt

Prokuroria vazhdon aksionin për ndërtimet në zonën e Brezovicës

Prokuroria Themelore e Ferizajt përmes një komunikate ka bërë të ditur se edhe sot kanë realizuar inspektim në zonën e Brezovicës, si vazhdimësi e aksioneve ...

Aksioni për verifikim të ndërtimeve në Brezovicë po vazhdon edhe sot

Prokuroria Themelore në Ferizaj po vazhdon trajtimin e rastit “Brezovica”. Gjatë ditës së sotme po vazhdon aksioni për verifikimin e objekteve që janë ndërtuar në zonën ...

Prokuroria: Motivet e vrasjes nuk dihen, i dyshuari ndalohet për 48 orë

Një krim i rënd ka ndodhur mbrëmë pas mesnatës në Ferizaj. Një person rreth moshës 30 vjeçare ka mbet i vdekur nga arma e zjarrit.

Prokuroria: Sabit Geci i dha 10 mijë euro mito për Arben Çitakun 

Sabit Geci, dyshohet se ka dhënë 10 mijë euro ryshfet për marrjen e një leje mjedisore në Ministrin e Ambientit, sipas dosjes së Prokurorisë së Ferizajt.

FOTO: Droga e konfiskuar në Han të Elezit ishte fshehur në reflektorë

Sot gjatë ditës pas një aksioni të ndërmarrë nga Prokuroria, Policia dhe Dogana e Kosovës janë konfiskuar 83.5 kilogramë heroinë.

Prokuroria po heton shpërthimin e veturës në pompën e derivateve ku vdiq një person

Prokuroria Themelore në Ferizaj ka njoftuar se po ndërmerrë të gjitha veprimet e nevojshme hetimore për të zbardhur rastin e shpërthimit të veturës në pompën ...

Arrestohet ish-sekretari i Ministrisë së Ambientit, Arben Çitaku

Aksioni i sotëm i Prokurorisë Themelore të Ferizajt përfundoi me 7 të arrestuar, njëri prej tyre ish zyrtar i lartë i Ministrisë se Mjedisit dhe tjetri vazhdon të ...

Paraburgosen dy të dyshuar për trafikim me njerëz dhe prostitucion

Gjykata Themelore në Ferizaj, ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë, për caktimin e masës së paraburgimit kundër dy të dyshuarve me inicialet N.M. dhe A....