Postet nga: Prokuroria Speciale

Konfirmon Prokuroria, fotoja e Flora Brovinës nga interneti

Prokuroria Speciale ka nxjerrë rezultatet e ekspertizë së fotografisë që deputetja Flora Brovina e kishte prezantuar si provë e një dhunimi gjatë luftës në Kosovë.

Gjykata ia dedikon një javë gjykimit të Qemajl Mustafës dhe 38 të akuzuarve për krim të organizuar

Pas gati tre vitesh nga koha e ngritjes së aktakuzës, kryetari i PDK-së, në Gjilan, Qemajl Mustafa, do të gjykohet për krim të organizuar.

Lufta ndaj bastoreve, inspektori i ATK-së akuzohet për spiunazh

Prokuroria Speciale ka ngritur aktakuzë kundër tetë personave për organizim të bixhozit të paligjshëm.

Policët e arrestuar në veri dalin para gjykatës

Në Gjykatën e Prishtinës është duke u mbajt seanca dëgjimore për 9 policët e arrestuar të martën në veri.

Zgjerohen hetimet ndaj disa prej të arrestuarve në veri

Prokuroria Speciale e Kosovës ka njoftuar njofton se gjatë bastisjes më 28 maj në operacionin e djeshëm në veri të vendit, te disa të dyshuar janë gjetur armë dhe ...

Arrestohet edhe një polic në Stacionin e Mitrovicës Veriore - FOTO

KALLXO.com mëson se para pak çastesh është arrestuar edhe një zyrtar tjetër policor në stacionin e Policisë në veri të Mitrovicës.

Njësitë Speciale nisen me mjete të blinduara për në Zubin Potok - VIDEO

Njësitë Speciale të Policisë këto momente janë nisur për në Zubin Potok më mjete të blinduara. KALLXO.com ka siguruar pamje nga nisja e tyre nga stacioni ...

Policia jep detaje për aksionin e sotëm në veri të vendit

Policia e Kosovës ka dhënë detaje lidhur me aksionin e ndërmarrë mëngjesin e sotëm në veri të vendit, ku deri më tani janë arrestuar 10 persona ...